Jak dziergać sweter z moheru

Jeśli kiedykolwiek chciałeś nauczyć się dziergać moherowy sweter, nie jesteś sam. W internecie można znaleźć wiele materiałów, które pomogą Ci przejść przez ten proces. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć projekt z moheru:

Gdy dziergasz z moheru, musisz pamiętać, że przykleja się on do siebie bardziej niż wełna. Musisz upewnić się, że dziergasz z dwóch nitek, a nie z jednej. Aby uniknąć splątania, zwiń moher w małą torebkę lub miseczkę na włóczkę. Możesz też spróbować dziergać sweter od zewnątrz kulki moheru zamiast od środka. Gdy już to zrobisz, twój sweter będzie miękki i puszysty.

Gdy już podejmiesz decyzję o przędzy, następnym krokiem jest dokonanie pomiarów. Zmierz swój rozmiar biustu i najszerszy punkt górnej części ciała, aby uzyskać dobry pomysł na to, jaki rozmiar musisz dziać. Gdy już masz te pomiary, możesz zacząć dziergać. Następnie możesz zdecydować się na wzór, którego chcesz użyć. Możesz również dziergać w paski, aby uzyskać unikalny wygląd.

Moherowa przędza jest miękka i luksusowa. Możesz nawet dziergać ją na dużym gauge dla dużego, otwartego swetra z szyją. Mohair jest wykonany z włosów kóz angorskich. Młode kozy mają delikatniejsze włókna, zwane „kid mohair”. Kiedy dzianina, ta wełniana przędza ma jedwabisty dotyk i rozmycie, które sprawiają, że jest to idealny materiał do projektów dziewiarskich. Lekka wełna sprawia, że swetry z moheru są łatwe do noszenia, a jej puszystość ukrywa błędy.

Innym pomocnym źródłem jest darmowy samouczek online, który pozwala na wydzierganie podstawowego swetra z moheru. Ten samouczek zawiera wzór do pobrania w formacie PDF, który zawiera szczegółowe instrukcje dla każdego rzędu. Instrukcje zawierają również przewodnik graficzny dla przodu, tyłu i rękawów. Następnie wystarczy wybrać włóczkę i zacząć dziergać. Wkrótce znajdziesz przytulny sweter dla siebie. Jeśli nie jesteś pewien co do rozmiaru, możesz skonsultować się z profesjonalistą, aby uzyskać więcej informacji.

Sweter moherowy może być wykonany w dowolnym rozmiarze. Aby rozpocząć swój moherowy sweter, wybierz rozmiar, który pasuje do Twojego rozmiaru i igieł. Jeśli nie masz odpowiedniego rozmiaru, kup skein lub dwa. Nawijanie i praca z dwoma nitkami moheru zajmie mniej czasu niż z pojedynczym motkiem. Niezależnie od rozmiaru, rezultatem będzie przytulny sweterek na szyję i ramiona.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane