Jak naprawić Windows Media Player?

Jak naprawić Windows Media Player?

Windows Media Player to odtwarzacz multimedialny, który pozwala użytkownikom na odtwarzanie różnych rodzajów plików audio i wideo na komputerze z systemem Windows. Choć jest to popularny program, może czasami napotkać problemy, takie jak nieodtwarzanie plików lub problemy z dźwiękiem. W tym artykule pokażemy jak naprawić Windows Media Player.

Sprawdź aktualizacje systemu Windows

Jeśli Windows Media Player przestaje działać, należy najpierw upewnić się, że system operacyjny jest aktualny. Aby to zrobić, należy przejść do Ustawień > Aktualizacja i zabezpieczenia > Windows Update i sprawdzić, czy są dostępne jakieś aktualizacje.

Usuń pliki tymczasowe

Pliki tymczasowe to pliki, które Windows tworzy, gdy korzystasz z różnych aplikacji. Czasami te pliki mogą wpłynąć na działanie Windows Media Player. Aby usunąć pliki tymczasowe, należy przejść do Ustawień > System > Pamięć > Oczyszczanie dysku i wybrać Dysk C. Następnie zaznaczamy pliki do usunięcia i klikamy OK.

Zmień ustawienia dźwięku

Jeśli Windows Media Player nie odtwarza dźwięku, należy sprawdzić ustawienia dźwięku na komputerze. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę głośnika na pasku zadań i wybierz Otwórz ustawienia dźwięku. Następnie sprawdź, czy ustawienia dźwięku są ustawione na poprawną wartość.

Zainstaluj kodeki

Kodeki to programy, które pozwalają odtwarzać różne rodzaje plików multimedialnych. Jeśli Windows Media Player nie odtwarza plików multimedialnych, należy sprawdzić, czy na komputerze są zainstalowane odpowiednie kodeki. Aby to zrobić, należy wyszukać i pobrać kodeki, które są potrzebne do odtwarzania danego rodzaju pliku.

Zrestartuj program Windows Media Player

Czasami po prostu potrzebujemy zrestartować program Windows Media Player. Aby to zrobić, należy przejść do menedżera zadań i zamknąć proces Windows Media Player. Następnie uruchom program ponownie.

Zainstaluj ponownie Windows Media Player

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie działa, można spróbować zainstalować ponownie Windows Media Player. Można to zrobić, klikając przycisk Start i wpisując „Windows Media Player”. Następnie klikamy prawym przyciskiem myszy na program i wybieramy opcję Odinstaluj. Po odinstalowaniu, należy pobrać i zainstalować najnowszą wersję programu ze strony internetowej Microsoftu.

FAQs:

Jakie są wymagania systemowe dla Windows Media Player?

Minimalne wymagania systemowe dla Windows Media Player to system operacyjny Windows 7 lub nowszy, procesor 1,4 GHz lub szybszy, 2 GB pamięci RAM i karta dźwiękowa i wideo.

Czy Windows Media Player jest bezpłatny?

Tak, Windows Media Player jest bezpłatny i jest dostępny na każdym komputerze z systemem Windows.

Jakie typy plików obsługuje Windows Media Player?

Windows Media Player obsługuje wiele typów plików multimedialnych, w tym MP3, WAV, AVI, MP4, MOV i wiele innych.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane