Jak wykonywać mnożenie w Excelu

Wykonywanie wielu obliczeń w programie Excel może być kłopotliwe, jeśli nie wiesz, jak poprawnie mnożyć liczby. Formuły mnożenia mogą być trudne w pracy, zwłaszcza jeśli trzeba wykonać tysiące operacji jednocześnie. Na szczęście do wykonania tego zadania można użyć formuły PRODUKT, która może być również wykorzystana do mnożenia do 255 wartości jednocześnie. Użycie formuły PRODUCT jest proste i można ją wykonać z dowolną liczbą liczb. Aby rozpocząć, po prostu wprowadź liczby, które musisz pomnożyć do komórki, a następnie znak równości. Zauważysz, że formuła automatycznie zsumuje wartości w wybranych przez Ciebie komórkach.

Formuła PRODUKT w komórce B7 mnoży wartości w komórkach B1-B5 i zwraca wynik. Ta formuła może stać się dość długa, więc postaraj się ją skrócić, używając funkcji PRODUKT. Formuła może pomnożyć zakres liczb, używając operatora '*’. Jeśli zakres liczb jest wystarczająco duży, użyj formuły, która wymaga tylko jednej zmiennej. W tym przykładzie „A3” zostanie pomnożone przez „B5”.

Jeśli chcesz pomnożyć liczbę w Excelu, możesz użyć symbolu „*” i wymieszać go z innymi operatorami arytmetycznymi. Spowoduje to pomnożenie wartości komórki przez jej wartość bez usuwania wartości w komórce E2.

W Excelu możesz również wykonać operację wsadową zwaną „mnożeniem wsadowym”. W tym przypadku masz dwa zestawy wartości w kolumnie A. Jeśli zestaw danych zawiera 35 wartości, to musisz pomnożyć trzy przez osiem w kolumnie A. Pierwszy wiersz wartości zawiera znak równości, a komórka A3 i kolumna B2 będą miały wartość zaczynającą się od komórki A1. Po zakończeniu naciśnij Enter, aby zobaczyć wynik.

Możesz również wykonać operację mnożenia, wstawiając stałą w pojedynczej komórce. Stała ta jest następnie mnożona przez kolumnę liczb. Możesz następnie skopiować tę stałą do odpowiedniej komórki i nacisnąć Enter, aby uruchomić równanie. Następnie możesz dwukrotnie kliknąć zielony kwadrat, aby zastosować formułę. Możesz skopiować formułę do wielu komórek. Pojawi się odpowiedź. Jeśli chcesz zastosować tę operację do wielu liczb, upewnij się, że wykonujesz kroki wymienione powyżej.

Funkcja PRODUKT jest bardziej pomocna niż symbol gwiazdki. Pozwala ona na mnożenie wielu zmiennych bez tworzenia skomplikowanej formuły. Na przykład możesz pomnożyć cenę za kilogram produktów z liczbą kilogramów w skrzyni. Po pomnożeniu tych dwóch liczb wynik można zobaczyć w aktywnej komórce. Poza tym na pasku formuły wyświetlane są wpisane przez Ciebie dane. Po wprowadzeniu formuły kliknij przycisk OK, aby wyświetlić wyniki.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane