Jak zrobić beacon w Minecraft

Jak zrobić beacon w Minecraft

Beacon to bardzo przydatny przedmiot w grze Minecraft. Oferuje wiele różnych bonusów, takich jak zwiększenie szybkości biegu, zwiększenie obrażeń i zasięgu ataku oraz zwiększenie odporności. W tym artykule opiszemy, jak zrobić beacon w Minecraft i jak go używać.

Co to jest beacon?

Beacon to blok, który można umieścić na szczycie piramidy z minerałów i aktywować za pomocą diamentów. Aktywowany beacon pozwala na wykorzystanie różnych efektów, które są dostępne w grze Minecraft.

Jak zrobić piramidę z minerałów

Beacon wymaga piramidy z minerałów, aby działać. Można zbudować piramidę z trzech różnych rodzajów minerałów: żelaznego bloku, złotego bloku lub diamentowego bloku. Im wyższy poziom piramidy, tym większy zasięg działań beakonu. Poniżej przedstawiamy, jak zbudować piramidę z minerałów.

Poziom Minerał Ilość
1 Żelazny blok 9
2 Żelazny blok 34
3 Żelazny blok 83
4 Żelazny blok 164
5 Złoty blok 325
6 Złoty blok 508
7 Złoty blok 751
8 Złoty blok 1014
9 Diamentowy blok 1393

Jak aktywować beacon

Aby aktywować beacon, należy umieścić go na szczycie piramidy z minerałów i umieścić diamenty w odpowiednich miejscach. Należy umieścić od jednego do czterech bloków minerału podstawiennego (iron, gold, diamond lub emerald) pod beaconem. Kolejnym krokiem jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy na beaconie, co spowoduje pojawienie się interfejsu.

Jak wybrać efekty beakonów?

Po otwarciu interfejsu, gracz będzie miał możliwość wyboru efektów, które chce aktywować. Do wyboru są cztery typy efektów: Speed (szybkość), Haste (szybkość kopania), Resistance (opór na obrażenia) oraz Jump Boost (skoki wyżej). Każdy z tych efektów ma trzy poziomy siły. Aby wybrać efekt, należy kliknąć na jedną z ikon, a następnie na przycisk „Confirm” w dolnym prawym rogu interfejsu.

Jak zwiększyć zasięg efektów?

Aby zwiększyć zasięg efektów, należy umieścić pod beaconem coraz to większą liczbę bloków minerału podstawiennego. Jednym blokiem minerału podstawiennego zwiększamy zasięg do pięciu bloków od beacona, a z czterema blokami minerału podstawiennego – do dziewięciu bloków od beacona.

Jak zdobyć diamenty?

Diamenty są jednym z najcenniejszych zasobów w Minecraft, ponieważ są wymagane do stworzenia beakonów. Diamenty można zdobyć na różne sposoby, między innymi: kopiąc w głębi ziemi, szukając ich w skrzyniach w fortecach, handlując z wieśniakami lub grając w minigry na serwerach.

Jak zdobyć minerały podstawienne?

Minerały podstawienne, czyli iron, gold, diamond i emerald, można zdobyć poprzez kopanie w kopalniach lub szukanie ich w skrzyniach w fortecach. Diamond i emerald są najrzadsze, dlatego ich zdobycie może być trudne. Można też znaleźć je handlując z wieśniakami lub grając w minigry na serwerach.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane