Jak zrobić podświetlaną klawiaturę w laptopie Lenovo

Gdy klawiatura nie świeci, może wystąpić problem z podświetleniem. Jeśli nie wiesz, jak zrobić podświetlaną klawiaturę na laptopie Lenovo, możesz wykonać poniższe kroki, aby naprawić problem. Po pierwsze, odłącz baterię od komputera. Możesz również odłączyć zasilacz sieciowy. Jeśli problem nadal występuje, powinieneś ponownie uruchomić komputer i spróbować ponownie. Podświetlana klawiatura powinna teraz działać normalnie.

W systemie Windows 10 i Windows 8.x można znaleźć aplikację Lenovo Vantage. Program ten jest preinstalowany na laptopie Lenovo i można go znaleźć w menu start lub pod ikoną na pulpicie. Po otwarciu tej aplikacji znajdziesz ustawienie podświetlenia. Kliknij przełącznik obok opcji Always, aby włączyć podświetlenie przez cały czas. Możesz również ustawić timeout na pięć sekund i niżej. Dzięki temu podświetlenie nie będzie rozładowywać baterii.

Aby włączyć podświetlenie, otwórz okno Preferencje systemowe. Wybierz kartę Tryb klawiszy akcji. Wybierz opcję Dim lub Bright w zależności od preferencji. Jeśli nie widzisz żadnych ustawień, być może musisz zaktualizować BIOS. Nawet jeśli używasz laptopa z wyższej półki, może on nie mieć podświetlanej klawiatury. Jeśli chcesz, aby klawiatura świeciła podczas pracy w ciemności, możesz użyć elastycznej lampy USB.

Jeśli klawiatura nie jest podświetlana, możesz ręcznie sprawić, aby tak było, naciskając Fn, Esc lub Spację. Jeśli problem nie ustępuje, konieczna może być wizyta w centrum serwisowym lub kontakt z pomocą techniczną Lenovo online. Możesz także zaktualizować system BIOS, aby rozwiązać problem z podświetleniem. Należy jednak zachować ostrożność i postępować dokładnie według instrukcji. Może to być trudne zadanie i należy skorzystać z porady profesjonalisty.

Jednym z najłatwiejszych sposobów włączenia podświetlenia w laptopie Lenovo jest użycie Windows Mobility Center. Ta natywna aplikacja systemu Windows jest zainstalowana na każdym laptopie Lenovo. Aby uzyskać do niej dostęp, należy kliknąć przycisk Start, a następnie wybrać Panel sterowania. Następnie kliknij zakładkę Windows Mobility Center w sekcji Sprzęt i dźwięk. Stamtąd możesz wybrać, czy chcesz włączyć podświetlenie, czy je wyłączyć. Jeśli nie używasz laptopa, możesz wyłączyć podświetlenie, klikając ponownie przycisk Fn lub spację.

Aby zaktualizować sterownik klawiatury w laptopie Lenovo, musisz najpierw wyjąć baterię. Alternatywnie można skorzystać z opcji aktualizatora sterowników w menedżerze urządzeń. Funkcja ta jest dostępna dla wielu typów laptopów. Jeśli nie chcesz pobierać sterownika ręcznie, możesz użyć opcji menedżera urządzeń, aby zaktualizować sterownik. Dostęp do menedżera urządzeń można uzyskać z menu wyszukiwania systemu Windows lub klikając prawym przyciskiem myszy na ikonie systemu Windows.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane