Jak zrobić preparat olejowy na mszyce i skorki

Jak zrobić preparat olejowy na mszyce i skorki

Istnieje kilka sposobów na zabicie mszyc i skórek w ogrodzie. Szkodniki te żywią się sokiem roślinnym i mogą powodować powstawanie pleśni, która jest szkodliwa dla roślin. Jednym ze skutecznych sposobów na zabicie mszyc i skalniaków jest sporządzenie preparatu olejowego z białego oleju. Wymieszaj jedną łyżeczkę oleju z jedną łyżeczką wody i pozostaw na jeden dzień. Nałóż ten roztwór na swoje rośliny i poczekaj, aż zabije owady.

Biały olej może być stosowany na powierzchnie roślin, aby zabić mszyce i inne szkodniki wysysające soki. Należy go stosować, gdy pogoda jest spokojna i pochmurna i powtarzać aplikację co trzy tygodnie. Olej zadusi szkodniki, powodując ich śmierć. Substancje oleiste to także zła wiadomość dla jaj szkodników. Chociaż biały olej może być kosztowny, zapewni Twoim roślinom ochronę dwa w jednym.

Olejki eteryczne to również doskonały sposób na zabicie mszyc. Mięta pieprzowa, lawenda i olejek z kopru włoskiego to skuteczne środki odstraszające. Jednak zawsze należy rozcieńczyć olejki eteryczne przed zastosowaniem ich na roślinach. To zapewni, że nie zaszkodzisz swoim roślinom.

Przygotowując preparaty olejkowe do zwalczania mszyc, zawsze pamiętaj o ich rozcieńczeniu przed opryskiem. Olejki eteryczne o pełnej mocy mogą być toksyczne dla roślin i powodować uszkodzenia łodyg i liści. Przed użyciem jakiegokolwiek sprayu, przetestuj małą plamę na roślinie i pozwól jej usiąść na kilka godzin. Jeśli po sześciu do dwunastu godzinach wygląda dobrze, można bezpiecznie spryskać całą roślinę.

Innym skutecznym sposobem zwalczania mszyc jest wprowadzenie do ogrodu pożytecznych owadów. Koronczarki i żuki damskie to dwa gatunki owadów, które zjadają mszyce. Owady te można kupić w sklepie ogrodniczym. Powinieneś również stworzyć dla nich siedlisko, dostarczając im pożywienia i nektaru. Możesz również zrobić preparat olejowy, który odstrasza mszyce i zabija ich jaja.

Aby zrobić preparat olejowy do zwalczania mszyc, możesz zmieszać kilka kropli oleju z jedną lub dwiema kroplami czosnku. Mieszankę umieścić w butelce z rozpylaczem i spryskać nią liście, łodygi i spody liści. Siarka w czosnku jest przeciwgrzybicza i przeciwbakteryjna. Inną opcją jest dodanie trochę mydła do naczyń do mieszaniny. Jest to doskonały sposób na zabicie mszyc i innych szkodników w ogrodzie bez konieczności stosowania jakichkolwiek środków chemicznych.

Mszyce to małe owady, które żywią się sokiem roślinnym. Produkują również spadź, która przyciąga inne owady i biedronki. Oprócz żerowania na roślinach, mszyce mogą również roznosić wirusy. Jeśli planujesz uprawę warzyw lub roślin ozdobnych, najlepiej pozbyć się tych szkodników, zanim staną się zbyt duże.

Oprócz oleju neem, możesz również spryskać nim swoje rośliny. Należy jednak zachować ostrożność podczas stosowania tego olejku, ponieważ może on mieć nieprzyjemne skutki dla pożytecznych owadów i roślin. Ważne jest, aby pamiętać, że olejki eteryczne powinny być używane tylko wtedy, gdy są naturalne.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane