Jak zrobić Print Screen na laptopie

Jak zrobić Print Screen na laptopie

W systemie Windows można użyć polecenia Print Screen, aby wykonać zrzut ekranu okna. Obraz ten można następnie wkleić do procesora obrazu lub dokumentu. Istnieją również skróty klawiszowe, których można użyć do przechwycenia ekranu, takie jak Alt+Print Screen lub Ctrl+Print Screen. Możesz również nacisnąć klawisz Windows i nacisnąć przycisk Print Screen, co spowoduje przechwycenie całego ekranu. Ponadto możesz użyć Snip & Sketch, aby zainstalować pasek narzędzi zrzutów ekranu w systemie operacyjnym. Spowoduje to otwarcie małego paska narzędzi w górnej części ekranu. Możesz także wybrać, czy chcesz przechwycić aktywne okno lub niestandardowy obszar ekranu.

Wykonywanie zrzutów ekranu na laptopie jest bardzo proste. Możesz również rysować na ekranie za pomocą aplikacji Snip & Sketch. Następnie możesz wkleić go do programu do edycji obrazu, takiego jak Paint.net. Jeśli nie masz Snip &; Sketch zainstalowany na komputerze, można go zainstalować z menu start lub obszaru powiadomień. Możesz również wybrać zapisanie zrzutu ekranu za pomocą klawisza Ctrl + S.

Możesz również użyć aplikacji Zrzut ekranu systemu Windows, aby przechwycić obraz ekranu. Możesz również nacisnąć klawisz PrtScn na klawiaturze, aby przechwycić pełny ekran laptopa. Po zrobieniu zrzutu ekranu możesz go łatwo wkleić do dowolnego programu, który obsługuje zrzuty ekranu.

Możesz również wykonać zrzut ekranu, naciskając klawisz PrtScn, co spowoduje skopiowanie ekranu do schowka. Gdy już to zrobisz, możesz wkleić zrzut ekranu w programie do edycji obrazu i zapisać go. Zrzut ekranu zostanie zapisany w folderze o nazwie Screenshots.

Alternatywnie możesz również użyć klawisza PrtScn, który znajduje się w górnym rzędzie klawiszy. Klawisz PrtScn często znajduje się nad klawiszem F, ale w niektórych laptopach może być wspólny. W takim przypadku przed naciśnięciem klawisza PrtScn należy najpierw nacisnąć klawisz Fn.

Innym sposobem na przechwycenie ekranu jest użycie programu Microsoft Paint. Większość laptopów posiada ten program do edycji obrazów i można go również użyć do przechwytywania zrzutów ekranu. Aby wydrukować zrzut ekranu, wystarczy otworzyć aplikację i wybrać drukarkę. Następnie możesz wkleić zrzut ekranu do dowolnego programu lub przesłać go do OneDrive lub innej usługi przechowywania w chmurze.

Na komputerach z systemem Windows można również użyć klawisza klawiatury Print Screen. Za pomocą tego klawisza można wykonać zrzut ekranu całego wyświetlacza lub określonej jego części. System Windows 10 ma wbudowane narzędzia do tej funkcji, dostępne są również narzędzia do wykonywania zrzutów ekranu innych firm. Możesz również użyć klawisza Print Screen lub użyć narzędzia do wykonywania zrzutów ekranu. Alternatywnie możesz użyć klawisza Print Screen, aby skopiować zrzut ekranu do schowka i zapisać go jako obraz PNG.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane