Jak zrobić skręt włosów

Jak zrobić skręt włosów

Kluczem do udanego skrętu włosów jest nauka prawidłowej techniki. Najpierw podziel włosy na sekcje o szerokości około jednego cala. Dzięki temu łatwiej będzie je skręcić. Po podzieleniu włosów na sekcje, powinny być one równomiernie skręcone od nasady aż po same końce. Warto również użyć trochę oleju, aby przytrzymać końcówki razem.

Gdy włosy są już czyste, odżyw je i podziel na cztery sekcje, a następnie nałóż na każdą z nich masło do rozciągania loków lub olej rycynowy. Po nałożeniu masła do loków lub olejku rycynowego, zacznij skręcać włosy. Rozciągaj pasma ku dołowi, skręcając je, by utrzymać długość.

Po zakończeniu stylizacji nałóż na włosy piankę lub nawilżający krem do skręcania, który zapobiegnie ich wiotczeniu. Ważne jest, by nie nakładać zbyt wielu produktów, gdyż spowoduje to powstanie płatków i nagromadzenie się produktu. Oprócz stosowania kremu do skrętu, możesz również spryskać włosy odżywką lub wodą, by nadać im świeży wygląd. Możesz również stosować olejki na skórę głowy, aby ją nawilżyć.

Gdy już nauczysz się robić skręt włosów, możesz wykorzystać go do stworzenia wielu różnych fryzur. Płaskie skręty mogą na przykład pomóc Ci stworzyć upięcie lub dodać lokom wyrazistości od nasady. Możesz nawet wybielić końcówki swoich skrętów, aby wyróżnić je z tłumu.

Technika dwóch pasm jest popularna z wielu powodów. Długie skręty nadają włosom klimat wakacji na plaży i sprawiają, że Twoje włosy wyróżniają się z tłumu. Możesz też zrobić z włosów duży kok, który nada im dramatyczny wygląd. Używając kremu do skręcania, możesz stworzyć wiele różnych stylów. Możesz również użyć wyrzeźbionych baby hair, aby dodać swoim włosom blasku i połysku.

Przed rozpoczęciem skrętu, koniecznie podziel włosy na dwie równe części. Następnie nałóż odżywkę bez spłukiwania i krem podkreślający skręt. Po nałożeniu obu tych produktów, zastosuj sealant, który zatrzyma wilgoć. Następnie zacznij mocno skręcać każde pasmo. Dobry skręt będzie miał zdefiniowaną, trwałą definicję.

Jeżeli masz grube, puszące się lub falowane włosy, możesz użyć sprayu lub kremu odświeżającego loki. Ponadto, przed skręceniem włosów, bardzo ważne jest ich rozczesanie. Żel do układania włosów o miękkiej konsystencji, taki jak Mielle Organics Honey and Ginger Styling Gel, lub krem do definiowania skrętu, taki jak Adwoa Beauty Boamint Moisturizing Curl Defining Cream, zapewnią włosom nawilżenie podczas skręcania.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane