Jak zrobić słupki betonowe

Jak zrobić słupki betonowe

Użycie betonu szybkowiążącego jest szybkim i łatwym sposobem na zainstalowanie słupków ogrodzeniowych i innych rodzajów słupków. Ten beton ustawia w zaledwie dwadzieścia do czterdziestu minut. Po beton ma całkowicie ustawić, można zasypać otwór. Beton jest wystarczająco silny, aby utrzymać ciężar słupka lub sekcji ogrodzenia.

Przed wlaniem betonu do otworu, należy upewnić się, że słup jest pionowo poziom. Można to zrobić za pomocą poziomicy. Następnie należy upewnić się, że słupki są zakotwiczone za pomocą łat. Zapewni to, że słupek jest równy i że nie ma luk tworzą podczas gdy beton ustawia. Dla dodatkowego bezpieczeństwa, użyj poziomicy do mocowania słupka do otworu.

Aby przygotować grunt pod słupek, należy wywiercić otwór o głębokości trzech do czterech cali. Jeśli gleba jest piaszczysta lub luźna, należy użyć formy rurowej. Następnie wypełnij otwór 6 calami żwiru. Aby zagęścić żwir, użyj słupka lub 2 x 4, aby upewnić się, że jest równy. Na koniec ustaw słupek w otworze.

Aby ustawić betonowy słupek, należy wykopać dołek o szerokości trzykrotnie większej od szerokości słupka. Powinna to być jedna trzecia do połowy długości słupka. Następnie należy dodać do otworu sześć cali żwiru Quikrete All-Purpose Gravel. Po tym, wyrównaj słupek za pomocą kielni poziomującej i wstaw betonowy słupek. Należy pamiętać, aby podczas mieszania betonu nosić rękawice i maskę przeciwpyłową.

Dodanie betonowych słupków do ogrodzenia może dać mu bardziej dostojny wygląd niż drewniany słupek, a oni nie kłaniają się lub przechylają. Chociaż wymagają one nieco więcej pracy, są tego warte. Oprócz zabezpieczenia ogrodzenia, można również użyć betonowych słupków do bramy.

Aby ustawić betonowe słupki, można użyć szybkiej mieszanki betonowej. Szybkie ustawienie mieszanki betonowej jest łatwy w użyciu i pozwala wlać beton bezpośrednio do otworów, bez mieszania go najpierw. Beton ustali się w ciągu 20 do 40 minut, i może być używany w różnych zastosowaniach ogólnych. Możesz użyć tej samej mieszanki do ogrodu, ogrodzenia lub płotu. Materiał ten jest również mocny i trwały.

Dobry betonowy słupek na ogrodzenie jest wykonany z mieszanki betonowej składającej się z jednej części cementu, dwóch części piasku i czterech części kruszywa. Najlepiej jest mieszać beton za pomocą mieszalnika cementu, ale to jest całkowicie w porządku, aby zrobić to ręcznie, jeśli używasz tylko małe ilości. Podczas wykonywania betonowych słupków, ważne jest, aby upewnić się, że góra opada od słupka. Zapobiegnie to przedostawaniu się wody do drewna znajdującego się pod nim.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane