Jak zrobić sok bez sokowirówki

Jak zrobić sok bez sokowirówki

Jeśli nie masz sokowirówki, jest kilka wskazówek, które możesz zastosować. Po pierwsze, pokrój swoje składniki na średniej wielkości kawałki. Jeśli używasz blendera o małej mocy, pokrój je na mniejsze kawałki. Następnie napełnij blender wodą. Około 4 szklanki powinny wystarczyć. Miksuj na wysokich obrotach do uzyskania gładkiej konsystencji, a następnie przełóż mieszankę do sitka o drobnych oczkach umieszczonego nad dużą miską. Powoli przelej sok przez sitko.

Inną możliwością przygotowania soku bez sokowirówki jest użycie zwykłego blendera. Blender to proste narzędzie, które zamienia owoce i warzywa w sok. Upewnij się tylko, że wybierasz komplementarne smaki i odcedzasz miąższ za pomocą sitka o drobnych oczkach. Spróbuj użyć takich warzyw jak marchew i buraki, ponieważ świetnie smakują zblendowane.

Inną opcją jest wyciskanie pomarańczy. Aby wycisnąć sok z pomarańczy, użyj ręcznej sokowirówki lub robota kuchennego. Umieść pomarańcze w sokowirówce i umieść pod nimi miskę. Następnie, wyciśnij połowę z nich. Może to zająć kilka skrętów, ale będziesz mieć wystarczająco dużo soku na szklankę soku pomarańczowego. Możesz też użyć soku z cytryny, który jest bogaty w witaminę C. Wystarczy dodać kilka plasterków cytryny do blendera lub gorącej wody i odczekać 5 minut.

Innym sposobem na sok jest użycie blendera lub sitka. Oba narzędzia są łatwe w użyciu, ale blender jest lepszy do twardszych produktów, takich jak zielone jabłka. Przed wyciskaniem soku należy dokładnie umyć produkty. Usuń wszelkie zanieczyszczenia i pestki oraz usuń pestki, jeśli są to owoce pestkowe.

Niezależnie od tego, czy szukasz szybkiej naprawy, czy bardziej wydajnej metody, sokowanie jest doskonałym sposobem na włączenie większej ilości owoców i warzyw do swojej diety. Wadą jest to, że możesz być zmuszony do czyszczenia sokowirówki, co wymaga czasu i kłopotów. Poza tym, możesz skończyć z niespójnymi wynikami.

Innym prostym sposobem na zrobienie soku bez sokowirówki jest użycie torebki do mleka orzechowego. Umieść torebkę nad miską i ściśnij ją, aby wydobyć sok. Torba na mleko orzechowe jest również pomocna, gdy potrzebujesz klarownego soku. Upewnij się tylko, że worek jest wystarczająco duży, aby przykryć miskę.

Zielony sok to kolejna zdrowa opcja, która jest niedroga i pyszna do wykonania bez sokowirówki. Zielony sok może być wykonany przez blendowanie kilku składników razem, takich jak kilka jabłek i gruszek. Inną alternatywą jest zakup blendera wysokoobrotowego. Pomoże Ci on zblendować składniki razem, aby uzyskać pożądaną konsystencję i pozwoli Ci zaoszczędzić miejsce na blacie.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane