Jak wykonać kopię zapasową iPhone’a na komputerze

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wykonać kopię zapasową iPhone’a lub iPada, to ten poradnik jest dla Ciebie. Z pomocą tego samouczka możesz teraz wykonać kopię zapasową swojego urządzenia bez żadnych obaw. Będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich danych za pomocą komputera. Istnieje kilka różnych sposobów tworzenia kopii zapasowych iPhone’a, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się, która metoda jest najlepsza dla Ciebie. Następnie możesz użyć kopii zapasowej, aby odzyskać swoje urządzenie w razie potrzeby.

iTunes backup będzie zawierał dane lokalnie przechowywane na iPhonie, ale nie wszystko z serwera. Na przykład, jeśli masz 45 GB plików na swoim 64 GB iPhone X, otrzymasz kopię zapasową tylko 10 GB. Ale możesz pobrać aplikacje ze sklepu iTunes, aby uzyskać ich lokalne pliki. Jeśli potrzebujesz przywrócić aplikację, możesz połączyć się z siecią i pobrać całą aplikację. Następnie można przeglądać i zarządzać plikami, w tym zapisami gier.

Po utworzeniu kopii zapasowej iPhone’a na dysku twardym można ją przenieść do nowej lokalizacji na komputerze. Można to zrobić wyszukując w Spotlight lub używając skrótu klawiaturowego Command + Shift + G do przeniesienia kopii zapasowej. Kopie zapasowe są przechowywane w /Library/Application Support/MobileSync/Backup/. Po wybraniu kopii zapasowej można ją wyświetlić w menu Urządzenia lub usunąć.

Innym sposobem tworzenia kopii zapasowej iPhone’a jest przesłanie jej do usługi pamięci masowej online, takiej jak Dropbox. Jest to popularna opcja, ponieważ umożliwia przechowywanie całej kopii zapasowej telefonu na komputerze i jest całkowicie darmowa! Polega jednak na szybkości transferu przez USB. Ta metoda może być powolna i może pozostawić lukę w czasie między kopiami zapasowymi. Dlatego zawsze powinieneś zrobić kilka kopii zapasowych i przechowywać je w bezpiecznym miejscu, takim jak dysk twardy.

Przed utworzeniem kopii zapasowej iPhone’a na komputerze musisz najpierw upewnić się, że masz wystarczająco dużo miejsca w komputerze. W iOS 10 możesz to zrobić, wchodząc w Ustawienia > iCloud> Przechowywanie. Zobaczysz rozmiar kopii zapasowej, a także czas, w którym została wykonana. Aby wykonać kopię zapasową iPhone’a na komputerze, konieczne będzie również aktywne połączenie Wi-Fi na komputerze. Najlepiej podłączyć telefon do komputera za pomocą kabla USB, aby uniknąć przerw.

Po zainstalowaniu iTunes możesz użyć tego programu do wykonania kopii zapasowej iPhone’a. iTunes ma wbudowane możliwości szyfrowania, a do odblokowania kopii zapasowej potrzebne jest hasło. Dzięki temu iPhone nie może zostać przypadkowo skasowany podczas przywracania. Jeśli jednak zdecydujesz się użyć programu innej firmy, będziesz musiał upewnić się, że masz wystarczająco dużo miejsca w komputerze, aby przechowywać kopię zapasową iPhone’a. I pamiętaj: kopie zapasowe są szyfrowane!


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane