Jak zrobić kość w Minecraft

Możesz użyć kości do oswojenia wilków, ale potrzebujesz do tego dużo kości. Dobrą wiadomością jest to, że możesz wytworzyć bonemeal w swoim inwentarzu mając tylko jedną kość! Jest to przydatny składnik do uprawy roślin i plonów w twoim świecie. Z jedną kością możesz wyhodować kwiaty, podwodną trawę, a nawet koralowce! Przyjrzyjmy się, jak zrobić kość w Minecraft.

W Minecraft możesz zrobić kość, umieszczając Kompostownik. Ten obiekt zrodził kość, gdy jest wypełniony materiałem organicznym, takim jak jedzenie lub materia roślinna. Umieść go w miejscu, które przyciągnie NPC Villager, aby podjąć pracę Farmera. Aby stworzyć kompostownik, potrzebujesz drewnianej płyty w kształcie litery „U” i trochę drewna. Wypełnij go materiałem organicznym i umieść w świecie. Kiedy będzie pełny, wygeneruje Bone Meal.

Mączka kostna to kolejny przydatny przedmiot w Minecraft. Można go wytworzyć z mączki kostnej, która powstaje przez zmielenie kości w stole craftingowym. Ten przedmiot jest używany do kilku przepisów, w tym strzał i łuków. Aby zrobić mączkę kostną, najpierw potrzebujesz kości, które możesz uzyskać od zwierzęcia. Następnie musisz umieścić kości w garnku z wodą i pozwolić im się gotować przez około godzinę.

Możesz również zrobić kość zabijając szkielety i przybłędy. Szkielet upuści kość za każdym razem, gdy go zabijesz, ale szkielet może upuścić więcej niż jedną kość, jeśli masz odpowiedni poziom łupienia. W końcu będziesz miał od dwóch do ośmiu kości na szkielet. Możesz nawet oswoić wilki i wrogie wilki używając kości.

Poza jedzeniem i barwnikami, możesz również użyć mączki kostnej jako nawozu. Dzięki temu szybciej wyrosną ci drzewa i uprawy. Mączka kostna wzmocni również twoje ciało i pomoże ci szybciej rosnąć. Może być również stosowany jako nawóz dla twoich roślin i upraw. Po uzyskaniu wystarczającej ilości mączki kostnej, możesz ją sprzedać Wędrownemu Handlarzowi za szmaragdy. Istnieje nawet kompostownik dla szkieletowych mobów!

Istnieje wiele sposobów na zdobycie mączki kostnej w Minecraft. Możesz również zbierać kości ze skamielin i kompostowników. Kompostownik będzie produkował kości tak długo, jak długo będziesz sadził w nim cokolwiek organicznego. Kiedy kompostownik będzie pełny, automatycznie otrzymasz proszek kostny. Alternatywnie możesz zabijać dinozaury i zdobywać ich kości. Można je wtedy oswoić. Kiedy będziesz miał trzy kości w ekwipunku, będziesz mógł zrobić posiłek z 3 kości.

Robienie kości jest łatwe i nie zajmuje dużo czasu. Pierwszym krokiem do zrobienia kości jest zebranie kości z twojego otoczenia. Szkielety można znaleźć w pustynnych świątyniach, w skrzyniach ze skarbami oraz podczas połowów. Gdy już uzbierasz wystarczającą ilość mączki kostnej, możesz zająć się craftingiem strzałek i stosem mączki kostnej. Mączka kostna jest doskonałym nawozem, który może również sprawić, że Twoje uprawy będą rosły szybciej.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane