Jak zrobić procę

Jak zrobić procę

Istnieje wiele materiałów, z których można zrobić procę. Jednym z najprostszych jest gumka. Możesz użyć także rurki chirurgicznej. Możesz również użyć wielu gumek. Inną opcją jest użycie kawałka materiału lub skóry o prostokątnym kształcie. Zrób to około 3 do 4 cali dłużej z jednej strony niż z drugiej.

Guma jest ważnym składnikiem w tworzeniu procy. Po raz pierwszy została wyprodukowana pod koniec XIX wieku, ale stała się powszechnie dostępna dopiero na początku lat 1900. Proca była unowocześnioną wersją starożytnej procy, którą wykonywano poprzez związanie ze sobą dwóch pasków skóry. W czasach starożytnych Dawid używał procy do walki z Goliatem. Uważano, że proce są niebezpieczną bronią. Dziś jednak proce stały się bardzo powszechne i są wykorzystywane w polowaniach i zawodach klubowych.

Konstrukcja procy jest bardzo różna w zależności od rodzaju użytego materiału. Zwykły kij w kształcie litery „Y”, mocny kawałek drewna lub skóry może się sprawdzić. Inne materiały to rurki chirurgiczne, które są doskonałym wyborem na opaski. Ważne jest, aby używać mocnego kija, ponieważ proca z miękkiego drewna lub plastiku nie jest tak wytrzymała jak ta wykonana z twardego drewna.

Jeśli planujesz użyć naturalnej gałęzi, postaraj się użyć kawałka drewna z usłojeniem biegnącym z góry na dół. Możesz również kupić gruby drut na ramę, ponieważ jest on mocny i lekki. Upewnij się, że gałęzie są ustawione pod kątem co najmniej 30 stopni.

Po zebraniu materiałów, możesz zacząć składać swoją procę. Pamiętaj, że proca to potężna broń, więc upewnij się, że nie używasz jej na żywych istotach. Po przygotowaniu materiałów, zacznij usuwać tłok i korbowód. Twoja proca będzie teraz gotowa do odpalenia.

Kolejnym krokiem w konstruowaniu procy jest znalezienie drewna. Możesz poszukać gałęzi drzewa na swoim podwórku lub w koszu na śmieci. Najlepiej jeśli gałąź będzie grubsza niż Twój kciuk i będzie miała 8 cali długości. Nie powinna mieć również pęknięć ani sęków. Dobrym gatunkiem drewna do wykonania procy jest klon.

Proce są przydatną bronią survivalową. Są przenośne, ciche i łatwe w obsłudze w lesie. Nie przyciągają też uwagi, gdy są prawidłowo używane. Są jedną z niewielu broni, które nie są silnie regulowane. Jednak niektóre stany, w tym Nowy Jork, zakazały stosowania szelek na nadgarstki na procy.

Innym sposobem na wykonanie procy jest użycie gumek. Jeśli robisz ją z gumek, upewnij się, że są one podobnej wielkości co gumki, których używasz do procy. W ten sposób możesz użyć ich do wystrzelenia dowolnego miękkiego pocisku.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane