Jak zrobić ognisko na działce

Jeśli planujesz ognisko, jest kilka istotnych wskazówek, o których powinieneś pamiętać. Płaski, źle skonstruowany ogień będzie się tlił, podczas gdy wysokie, dobrze skonstruowane ognisko będzie płonęło jasno i pochłonie całą okoliczną roślinność. Należy również pamiętać, że niektóre dzikie zwierzęta, takie jak jeże, mają samobójczą ochotę wpełznąć pod ognisko! Poza tym użycie zieleni w ognisku spowoduje powstanie śmierdzącego pióropusza, który będzie dryfował nad działkami sąsiadów. Na szczęście są sposoby, aby tego uniknąć!

Budowa ogniska na działce – od czego zacząć?

Aby zbudować ognisko, należy przygotować działkę do ogniska, układając w miejscu, w którym będziemy budować ognisko, warstwę żarnowca lub rozpałki. Możesz użyć małych suchych patyków, takich jak stare gazety lub kartony. Następnie możesz zacząć układać kłody jedna po drugiej, tworząc wieżę w stylu jenga. Możesz również użyć pogniecionego papieru, aby stworzyć ognisko, które szybko się spali.

Drewno na ognisko powinno być wysuszone i utwardzone. Dzięki temu ogień będzie jak najbardziej czysty. Zielone drewno ma mniejszą moc cieplną i wytwarza więcej dymu. Aby uzyskać stałe ognisko, możesz użyć kamieni lub cegieł jako dołu. Na środku dołu umieść koło. Gdy podpałka jest już gotowa, ułóż rozpałkę wokół kształtu trójkąta, pozostawiając szczeliny, przez które będzie mogło uciekać powietrze. Powtarzaj ten proces tak długo, jak chcesz.

Budowa ogniska a zasady

Pamiętaj, aby przestrzegać zasad spalania śmieci. Ważne jest, aby unikać wrzucania śmieci lub zielonych odpadów ogrodowych do ognia, ponieważ spowoduje to powstanie śmierdzącego pióropusza i kłębiącego się dymu. Należy również zachować zielone odpady ogrodowe do zmierzchu, kiedy wszyscy pójdą do domu. Kiedy już masz materiały, możesz zacząć rozpalać ognisko! Tak więc, teraz, gdy masz już gotowe materiały, czas zacząć!

Po pierwsze, zbierz krąg ziemi z zaburzonego obszaru, takiego jak obalony otwór korzeniowy drzewa. Rozłóż glebę na podstawie otworu w płaskim kopcu o grubości od trzech do pięciu cali. Pomoże to chronić ziemię przed ciepłem pożaru. Kolejną ważną wskazówką jest rozłożenie materiału ziemnego, aby ułatwić sprzątanie. I nie zapomnij upewnić się, że obwód kopca jest większy niż ogień, ponieważ pozwoli to na rozprzestrzenianie się węgli w miarę ich spalania.

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, możesz nie chcieć mieć dużego ogniska, ponieważ zużywają dużo drewna i mogą powodować dzikie pożary. Ponadto, jeśli Twoja działka znajduje się na gruncie, rozważ mniejsze ognisko. Małe ogniska spalają się bardziej wydajnie i są mniej szkodliwe dla ziemi. Dzięki temu płomienie nie będą miały również wpływu na roślinność wokół działki. Zniszczona roślinność może znacznie wpłynąć na wycenę działki, jeśli kiedykolwiek zdecydujemy się ją sprzedać. Geodeta przy pomiarach będzie zwracał na to uwagę, dlatego najlepszym sposobem na rozpalenie ogniska jest przestrzeganie zasad Leave No Trace.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane