Jak rozpalić ognisko w ogrodzie

Jeśli jesteś zainteresowany nauką rozpalania ogniska w ogrodzie, w tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, które pozwolą Ci rozpocząć przygodę na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy chcesz rozpalić ognisko na podwórku, na trawniku przed domem, czy w ogrodzie, będziesz potrzebował kilku materiałów i sprzętu. Najpierw powinieneś zebrać różne patyki. Małe patyki można znaleźć wokół ogrodu, podobnie jak średnie i duże kłody z lokalnego dostawcy drewna opałowego. Zachowanie odpowiedniej przestrzeni między nimi pomoże zapobiec zbyt szybkiemu spalaniu się drewna.

Przy rozpalaniu ogniska w ogrodzie pamiętaj, aby wstrząsnąć gruzem przed zapaleniem. Unikając owadów, należy wziąć pod uwagę również bezpieczeństwo sąsiednich zwierząt domowych. Małe zwierzęta, takie jak płazy, biedronki i stonogi mogą wykorzystać popiół jako schronienie. Poza tym popiół drzewny jest świetnym źródłem potażu dla roślin, który można wykorzystać w ogrodzie.

Przed rozpaleniem ogniska w ogrodzie upewnij się, że masz w nim suchy teren. Wybierz obszar z dala od miejsc przesiąkania i szamba. Upewnij się również, że obszar ten jest z dala od wszelkich roślin, które mogą się zapalić. Po ugaszeniu ognia upewnij się, że ugasiłeś go wodą. Pamiętaj, aby zawsze trzymać dzieci z dala od miejsca pożaru. Ważne jest również użycie źródła wody, aby ostudzić płomienie.

Jeśli budujesz ognisko w ogrodzie, powinieneś zacząć od zebrania niezbędnych materiałów. Kłody opałowe i podpałkę należy ułożyć w stos w kształcie trójkąta wokół rozpałki. Jeśli budujesz stałe ognisko, możesz użyć kamieni lub cegieł, aby stworzyć dół w centrum. Następnie umieść podpałkę i rozpałkę w okręgu na środku, pozostawiając między nimi przerwy, aby umożliwić ucieczkę tlenu. Kiedy rozpałka się wypali, należy dodać kłody opału równolegle do boków trójnika. Powtórz tę procedurę tyle razy, ile potrzeba.

Aby zrobić dobre ognisko, powinieneś zgromadzić dużą ilość suchego materiału, który posłuży jako podstawa dla ognia. Ponadto podstawa powinna być wolna od jakiejkolwiek roślinności, ponieważ wszystkie ogniska potrzebują tlenu do spalania. Trawa i materiały ogrodowe łatwo się palą przy wietrznej pogodzie i nie są odpowiednią podstawą. Popiół, który pozostanie, będzie się zapalał i rozprzestrzeniał, więc musisz upewnić się, że trzymasz ognisko z dala od silnych wiatrów.

Po zebraniu wszystkich materiałów, powinieneś rozpalić tinder wewnątrz konstrukcji za pomocą długiej zapałki lub zapalniczki gazowej. Po rozpaleniu żarna, ciesz się migoczącymi płomieniami. Jeśli chcesz użyć innych materiałów, zawsze możesz dodać ich więcej w trakcie palenia się ogniska. Pamiętaj, aby nadzorować ognisko i nigdy nie zostawiać dzieci w pobliżu ognia bez osoby dorosłej. Jeśli zamierzasz rozpalić ognisko w ogrodzie, zawsze powinieneś mieć w pobliżu wiadro z wodą.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane