Jak zrobić zastrzyk z brzucha

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak zrobić zastrzyk na brzuch to dobrze trafiłeś. Ten artykuł pokaże ci jak. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedział, gdzie wybrać odpowiednie dla siebie miejsce do zrobienia zastrzyku. Powinieneś również wybrać miejsce, które jest oddalone o co najmniej 2 cale od pępka. Inne dobre miejsca to bok lub tył górnych ramion oraz dolna część pleców.

Aby wykonać miejsce zastrzyku, należy uszczypnąć skórę w taki sposób, aby tkanka tłuszczowa została oddzielona od mięśni. Po uszczypnięciu skóry należy wprowadzić igłę strzykawki do fałdu. Należy pamiętać, aby wcisnąć igłę w skórę pod kątem 45 stopni. Należy upewnić się, że wstrzyknięto cały lek, ponieważ prawdopodobnie znajduje się tam niewiele tkanki tłuszczowej. Na koniec, przed rozpoczęciem należy zdjąć nasadkę z igły.

Przed wstrzyknięciem należy dokładnie umyć ręce. Należy również przetrzeć grzbiet dłoni i pod paznokciami wodą z mydłem przez co najmniej 20 sekund. Następnie przetrzyj miejsce z alkoholem okrężnymi ruchami, z dala od punktu, w którym będziesz wstrzykiwać. Pozostawić skórę do wyschnięcia. Po tym czasie przetrzyj miejsce czystym wacikiem z alkoholem i ponownie ułóż ubranie.

Gdy będziesz gotowy do wstrzyknięcia, przygotuj swoje zapasy. Powinieneś mieć strzykawkę i igłę z lekiem, a także podkładki z alkoholem. Gaza może być również używana do wywierania nacisku na miejsce wstrzyknięcia, a pojemnik odporny na przebicie jest niezbędny do ochrony skóry i okolic. Po kilku zastrzykach stanie się to łatwiejsze i mniej onieśmielające. Oprócz igły należy przygotować pojemnik, w którym można pozbyć się wszelkich zużytych igieł.

Kolejnym krokiem jest oczyszczenie obszaru, który zamierzasz wstrzyknąć. Upewnij się, że obszar ten jest wolny od substancji drażniących, takich jak perfumy lub produkty kosmetyczne. Użyj chusteczek z alkoholem lub wacików, aby oczyścić ręce przed rozpoczęciem wstrzykiwania. Następnie wybierz miejsce na brzuchu lub udzie. Uszczypnij mały fałd skóry na brzuchu lub udzie. Następnie wbij igłę przez skórę, aż do wstrzyknięcia pożądanej dawki.

Po przygotowaniu obszaru, należy prawidłowo pozbyć się zużytej strzykawki i igły. Można uzyskać od farmaceuty twardy plastikowy pojemnik do właściwej utylizacji. Innym sposobem na pozbycie się igły i strzykawki jest użycie pustej butelki po napoju gazowanym. Dzięki temu zastrzyk będzie bardziej bezpośredni i mniej bolesny. Należy pamiętać, aby wbić igłę przez całą drogę przez skórę. Możesz również użyć plastikowej butelki z zakręcaną pokrywką.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane