Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak zrobić dolny myślnik na klawiaturze? Nie jesteś sam. Nawet ja miałem to samo pytanie wiele razy wcześniej! Możesz myśleć, że jesteś geniuszem! Możesz nawet być w stanie zrobić to samemu z kilkoma łatwymi wskazówkami! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zrobić dolny myślnik na klawiaturze. I pamiętaj, nie musisz uczyć się, jak używać myszy, aby to zrobić.
Po pierwsze, będziesz musiał wiedzieć, co robią klawisze myślnika i podkreślnika na klawiaturze. Są to dwa różne znaki, które wyglądają podobnie, ale mają różne zastosowania. Możesz ich używać w różnych kontekstach, w tym w kodzie komputerowym i e-mailach. To, czy potrzebujesz podkreślenia dla podkreślonego tekstu czy pełnego zdania, zależy od Twojej klawiatury, więc zawsze powinieneś wiedzieć, gdzie je znaleźć.
Klawisz myślnika znajduje się zaraz po klawiszu zerowym na Twojej klawiaturze. Jest on również łatwiejszy w użyciu, gdy pracujesz z formułami matematycznymi na klawiaturze numerycznej. W systemie Windows można użyć klawisza Alt i nacisnąć 0 1 5, aby uzyskać dostęp do klawiatury numerycznej. Myślnik to po prostu pojedyncza pozioma linia, która łączy słowa. Myślnik może być utworzony z dwóch lub więcej myślników.
Jeśli musisz użyć myślnika do oddzielenia dwóch słów, najłatwiej jest użyć klawisza em dash. Dzięki niemu można stworzyć myślnik dolny na klawiaturze. Ale musisz pamiętać, aby pamiętać, którego programu używasz, lub możesz skończyć z podwójną kreską zamiast myślnika. Dolny myślnik jest używany, gdy piszesz słowo złożone, ale często jest używany w artykułach. Jeśli myślnik nie jest blisko końca linii, używa się em dash.
Jeśli jesteś początkujący w używaniu em dash na klawiaturze, musisz nauczyć się en dash zamiast tego. Żaden z tych symboli nie wygląda ładniej ani bardziej profesjonalnie niż em dash. Mają one jednak swoje zalety! Jeśli więc chcesz używać myślnika em, oto jak go używać. Przekonasz się, że myślnik znajduje się w drugim rzędzie znaków.
Oprócz myślników em, możesz potrzebować również myślnika. Myślnik to krótsza wersja myślnika, mniej więcej wielkości litery n. Używa się go do oddzielenia dwóch wyrazów, służy jako separator. Oprócz tego można go użyć do zaznaczenia pauzy w zdaniu.
Podobne tematy
- Jak naprawić niedziałający klawisz w klawiaturze
- Zamiana liter na klawiaturze – jak naprawić?
- Jak zrobić Print Screen na laptopie