Jeśli nie wiesz, jak tworzyć prezentacje w OpenOffice, musisz wykonać kilka kroków, aby zacząć. Po pierwsze, musisz utworzyć pusty szablon prezentacji. Dzięki temu będziesz mógł później wybierać różne wzory i opcje prezentacji. Będziesz musiał również wybrać ekran i medium. Gdy już to zrobisz, będziesz chciał wybrać prędkość, z jaką chcesz zmieniać slajdy. Ta opcja pozwoli Ci również zautomatyzować proces wprowadzania zmian w slajdach.
Kolejnym krokiem jest dodanie grafiki do slajdów. Obrazy możesz dodawać za pomocą polecenia Wstaw grafikę. W prezentacji możesz również wstawić miejsce na notatki. Dzięki temu słuchacze będą mogli lepiej zrozumieć Twoją prezentację. Możesz również tworzyć konspekty (handouts). Są to zbiory slajdów, które możesz wydrukować i rozdać słuchaczom.
W OpenOffice paski narzędzi są zorganizowane w taki sam sposób jak w innych aplikacjach. Pasek Standard znajduje się na górze. Pasek Prezentacja znajduje się po prawej stronie, poniżej paska Standard. Zawiera on przyciski umożliwiające rozpoczęcie pokazu slajdów, dostęp do szablonu oraz wstawienie nowego slajdu. Aby przenieść go w inne miejsce, kliknij lewą granicę okna i przeciągnij pasek narzędzi w wybrane miejsce. Możesz również wybrać ikonę pola tekstowego. Można ją wykorzystać w dowolnym miejscu prezentacji.
Po wstawieniu slajdu możesz zmienić tekst po prawej stronie. Możesz również zmienić rozmiar czcionki lub kierunek tekstu. Możesz nawet wstawić nowe poziomy konspektu, jeśli chcesz. Możesz również użyć narzędzia Format, aby różne obiekty w prezentacji wyglądały lepiej.
Impress to potężne narzędzie do tworzenia prezentacji w OpenOffice. Działa podobnie jak Microsoft PowerPoint i jest otwartym formatem prezentacji dokumentów. Co więcej, obsługuje wiele monitorów i daje możliwość tworzenia wielu prezentacji na wielu ekranach. Co więcej, rozszerzenie Presenter Console pozwala na podgląd notatek do slajdów i kontrolowanie timera prezentacji.
Impress posiada również opcję tworzenia stron internetowych do wyświetlania swoich slajdów prezentacji. Eksportowany plik HTML zawiera stronę tytułową, która zawiera twoje nazwisko, adres e-mail i adres URL strony internetowej. Zawiera również link do oryginalnej prezentacji. Oprócz tego, użytkownicy mogą również przeglądać wykonane już przez siebie prezentacje, eksportując je jako plik HTML.
Możesz dodać obrazy, wideo i inne elementy wizualne, aby wzbogacić swoją prezentację. Możesz również użyć wykresu, aby pokazać dane lub inne informacje. Pomaga to Twoim słuchaczom zrozumieć sens Twojej prezentacji.
Podobne tematy