Jak zrobić karmnik dla ptaków z drzewa brzozowego

Jeśli chciałbyś przyciągnąć uwagę różnych gatunków ptaków, to warto dowiedzieć się, jak zrobić karmnik dla ptaków z drzewa brzozowego. Brzozy są naturalnie piękne i zapewniają dużo miejsca na zbudowanie atrakcyjnego karmnika dla ptaków. Stanowią one również doskonałe źródło pożywienia i nektaru dla Twoich pierzastych przyjaciół. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca na umieszczenie karmnika dla ptaków, czy sposobu na przyciągnięcie kolibrów i innych dzikich zwierząt, znajdziesz mnóstwo opcji materiałów.

Brzoza może urosnąć do wysokości pięćdziesięciu stóp i ma wielkość pół akra. To drzewo produkuje szeroką gamę żywności dla ptaków, w tym strobili w kształcie stożka, pąki i owady. Są one również domem dla różnych gatunków ptaków, a ich wysoka zawartość soków sprawia, że są one ulubione dla wielu gatunków ptaków. Brzoza jest również ulubionym gatunkiem ssaka żółtobrzeżka.

Wybór drzewa z kłodą z sosikiem to świetny sposób na przyciągnięcie uwagi gatunków ptaków. Te piękne stworzenia będą odwiedzać Twoje drzewo w poszukiwaniu pożywienia i będą wracać rok po roku. Budując kłodę ssaków, rozważ użycie kawałka prostego drewna z gałązkami na grzędy. Należy wywiercić otwór 8-10 cm w dół od końca pnia. Jeśli używasz twardego drewna, najlepiej użyć okrągłego wiertła. Możesz użyć do tego celu wiertła z ostrzem, ale tak czy inaczej, upewnij się, że wiercisz co najmniej trzy lub cztery cm głębokości.

Innym sposobem na przyciągnięcie ptaków jest zawieszenie karmnika na brzozie. Ptaki będą lecieć do karmnika, który jest najbliżej pokrywy. Dzieje się tak, ponieważ są one bardziej prawdopodobne, aby wybrać karmnik, który jest najbliżej drzewa lub żywopłotu, który zapewnia schronienie. Jeśli umieścisz swój karmnik w pobliżu drzewa z osłoną, przyciągnie on najwięcej ptaków i podwoi ilość nasion, które dostajesz każdego dnia.

Jak już Twój karmnik będzie kompletny, będziesz musiał go regularnie czyścić. Mycie karmnika sprawi, że będzie on wolny od pleśni i bakterii. Karmnik należy dezynfekować co trzy-cztery dni – w miesiącach letnich przynajmniej raz w tygodniu. Opłucz go dokładnie roztworem wybielacza w wodzie i pozwól mu wyschnąć przed ponownym napełnieniem. Światło słoneczne może zabić szkodliwe bakterie w karmniku.

Przy konstruowaniu karmnika dla ptaków ważne jest, aby rozważyć, jakie gatunki masz nadzieję przyciągnąć. Sok z brzozy może przyciągnąć Yellow-bellied Sapsuckers. W Kanadzie, żółtobrzuchy odwiedzają sapwells, aby żywić się sokiem, a ich obecność przy karmnikach przyciąga również inne ptaki, w tym nietoperze i jeżozwierze.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane