Jak zrobić prostą ławkę ogrodową

Jak zrobić prostą ławkę ogrodową

W zależności od materiałów, które wybierzesz, możesz zrobić drewnianą lub plastikową ławkę ogrodową. Jeśli używasz drewna, możesz wybierać spośród wielu różnych kolorów i wykończeń. Jeśli szukasz opcji o niskiej konserwacji, możesz rozważyć tarcicę Polywood. Ten materiał jest wykonany z przetworzonych dzbanków na mleko i jest świetną opcją, jeśli nie chcesz go malować lub martwić się o impregnację. Materiał ten jest również niezwykle solidny i występuje w różnych kolorach.

Jeśli wolisz bardziej trwałą ławkę, możesz użyć 2×6-calowego drewna impregnowanego ciśnieniowo. Możesz również użyć ciemniejszego koloru, aby uzyskać kontrastowy wygląd. Zanim zaczniesz budować swoją ławkę, powinieneś zmierzyć ją, aby upewnić się, że ma odpowiednią wysokość. Ogólnie rzecz biorąc, wysokość powinna wynosić od osiemnastu do dwudziestu cali.

Do wykonania siedziska i oparcia ławki potrzebne będą dwa kawałki tarcicy 2×4. Kawałki te powinny pasować do siebie równo i mieć kwadratowe rogi. Pamiętaj, aby użyć śrub 2 1/2”, aby zabezpieczyć je na miejscu. Gdy nogi są już przymocowane, możesz zamontować siedzisko i oparcie. Do ich zamocowania użyj wkrętów do drewna.

Innym prostym projektem, który możesz wypróbować jest ławka z cegły. Można ją wykonać przy użyciu resztek materiałów lub ponownie wykorzystanych mebli. Siedzisko jest wykonane z 2x4s, podczas gdy nogi są wykonane z cegieł. Ławka z cegieł wygląda atrakcyjnie i jest tania w wykonaniu. Jeśli szukasz bardziej rustykalnej opcji, rozważ użycie grubszych cegieł. Są one bardziej stabilne i trwałe i występują w wielu różnych kolorach.

Ławka, która ma pięć stóp długości i stoi ponad 1,5 stopy od ziemi, jest świetnym kawałkiem oświadczenia na zewnątrz. Możesz również użyć tej ławki jako sadzarki i możesz wykorzystać trójkątny kształt, aby stworzyć unikalny projekt. Ta ławka może być znaleziona na stronie MyOutdoorPlans’ DIY Garden Plans. Te plany pochodzą z instrukcjami krok po kroku, szczegółowe zdjęcia i przewodniki wizualne 3D. Otrzymasz również listę materiałów, narzędzi i listy cięć.

Domowej roboty ławka ogrodowa może być fantastycznym sposobem na stworzenie pięknego miejsca do siedzenia. Te proste projekty mogą zająć kilka godzin i kosztować mniej niż 30 dolarów za materiały. Są one również bardzo łatwe do skonstruowania. Ławka o długości czterech stóp może być zbudowana w godzinę lub mniej.

Możesz również użyć ponownie wykorzystanych paneli z desek czołowych i stóp, aby stworzyć piękną ławkę na zewnątrz. Ławki te są niezwykle uniwersalne i możesz je łatwo dostosować do swoich potrzeb. Niektóre ławki mają nawet wbudowane przechowywanie. Przeczytaj szczegółowe instrukcje ruggydiy dotyczące wykonania ławki DIY na zewnątrz.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane