Jak zrobić selfie

Jak zrobić selfie

Uzyskanie idealnego „surowego” zdjęcia aparatem telefonu może być trudne. 99% zdjęć w internecie przeszło jakiś proces edycji. Jednak użycie kilku narzędzi do edycji na smartfonie sprawi, że Twoje zdjęcia będą wyglądać świetnie. Często lepiej jest dokonywać subtelnych edycji, niż stosować zbyt wiele filtrów. Jeden lub dwa ładne efekty i lekka manipulacja ekspozycją zdziałają cuda. Będziesz musiał być ostrożny przy wyborze tła dla swojego selfie. Idealnie byłoby, gdybyś chciał mieć jasne tło. To sprawi, że twoja twarz będzie wyglądać jaśniej i bardziej atrakcyjnie.

Jeśli robisz zdjęcie w pomieszczeniu, spróbuj uzyskać trochę światła pochodzącego z przodu. Ewentualnie możesz ustawić sztuczne źródło światła za pomocą beauty ringa lub softboxa. Na koniec nie korzystaj z trybu auto w aparacie smartfona, zamiast tego użyj trybu ręcznego, który pozwala kontrolować ustawienia aparatu.

Dobrym pomysłem jest również ćwiczenie uśmiechu przed zrobieniem zdjęcia. Choć może się to wydawać sprzeczne z intuicją, pomoże Ci to osiągnąć naturalny wygląd. Ćwicz z różnymi wyrazami twarzy – zaciskaj usta, aby wyglądać na większego, zaciskaj usta na różne sposoby i podkręcaj usta. Robienie selfies z naturalnym wyrazem twarzy pomoże ludziom nawiązać z Tobą kontakt. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest zrobienie fałszywej twarzy.

Robienie selfie powinno być zabawą i ekscytującym doświadczeniem. Celem jest pojawienie się na zdjęciu przyjaznego i szczęśliwego. Aby uzyskać najlepszy efekt, pomyśl o wspomnieniu, które sprawiło Ci przyjemność i pomyśl o czymś, co sprawiło, że się uśmiechnąłeś. Staraj się nie robić zbyt sztywnych ust i warg, ponieważ sprawi to, że będziesz wyglądać niepochlebnie. Ponadto, jeśli otworzysz szeroko usta, może to sprawić, że będziesz wyglądać dziwnie.

Innym sposobem na zrobienie idealnego selfie jest użycie selfie stick. Można kupić selfie stick, lub można zrobić jeden samodzielnie. Te urządzenia są dostępne za mniej niż 10 dolarów. Przy wyborze selfie stick, upewnij się, że kij jest odpowiedni rozmiar dla Ciebie. Powinien również posiadać funkcję timera, aby dać Ci wystarczająco dużo czasu na zajęcie naturalnej pozycji. Kiedy już znajdziesz idealną pozycję, umieść aparat w zasięgu ręki, utrzymując twarz w pobliżu aparatu.

Jednym z najlepszych sposobów na zrobienie selfie jest lekkie przechylenie głowy w prawo lub w lewo. Dzięki temu zdjęcie będzie ciekawsze niż ujęcie na wprost. Następnie obróć ramiona w lewo lub w prawo, aby stworzyć ciekawą kompozycję. Selfie będzie ciekawsze, jeśli pokażesz swoją „najlepszą” stronę.

Jeśli jesteś majsterkowiczem, możesz zbudować DIY selfie stick z kilku materiałów. Na przykład możesz użyć pary szczypiec i kawałka taśmy, aby przymocować selfie stick do aparatu. Następnie pozwoli Ci to na dodanie elementów i tekstu do zdjęcia.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane