Jak zrobić krzyżówkę na komputerze

Istnieje wiele sposobów na zrobienie krzyżówki na zgrabnej technologii. Aplikacja EclipseCrossword dla Windows pozwala na bezpośrednie wydrukowanie wypełnionej krzyżówki. Alternatywnie można zapisać siatkę krzyżówki jako plik i otworzyć go w edytorze tekstu. Takie postępowanie pozwala lepiej kontrolować układ łamigłówki. Ten artykuł zawiera instrukcje dotyczące programu Microsoft Word dla systemu Windows, choć podobne metody będą miały zastosowanie do innych edytorów tekstu i oprogramowania do publikowania.

Microsoft Word to kolejna opcja tworzenia krzyżówek. Możesz wybrać szablon lub stworzyć krzyżówkę od podstaw, korzystając z aplikacji Word. Jeśli masz doświadczenie z krzyżówkami, być może łatwiej będzie najpierw naszkicować swoją łamigłówkę i użyć Worda do wypełnienia pustych miejsc. Gdy już wybierzesz swoją łamigłówkę, możesz wybrać temat, aby rozpocząć pracę. Popularne tematy to sport, kraje obce i filmy.

Możesz też zrobić plik z siatką krzyżówki, aby zrobić to na komputerze. Większość programów Windows może otworzyć ten plik. Jeśli nie masz Windows Word, możesz użyć PostScript lub innego kompatybilnego formatu. Tworząc plik pamiętaj, aby zapisać go w tej samej lokalizacji co wskazówki. W ten sposób będziesz mógł się do niego odwołać później, jeśli będziesz go potrzebował. Jeśli więc zawsze zastanawiałeś się, jak zrobić krzyżówkę na komputerze, to teraz jest to dziecinnie proste.

Oprócz możliwości wpisania odpowiedzi, oprogramowanie pozwala również określić, ile liter powinna mieć odpowiedź krzyżówki. Na przykład, jeśli odpowiedź składa się tylko z dwóch liter, program automatycznie obliczy liczbę liter potrzebnych do stworzenia odpowiedzi na zagadkę. Możesz również określić, czy odpowiedź ma wzór, czy nie. Podaje również pomocne informacje o wskazówce, w tym datę i rodzaj publikacji.

W serii krzyżówek Simon & Schuster opublikowano kilka nietypowych krzyżówek tematycznych. Jedna z nich nosiła nazwę „Kamień z Rosetty”, która włącza do swojego tematu kryptogram. Odpowiedzią na 1 w poprzek może być odpowiedź na frazę CANCAN, albo początkową literą miesiąca może być ESS. Te przykłady to tylko kilka z wielu opcji, które masz podczas próby rozwiązania krzyżówki na komputerze.

Innym sposobem na rozwiązanie krzyżówki jest użycie programu o nazwie Proverb. Program ten został opracowany przez Duke University i opiera się na ostatnich osiągnięciach w dziedzinie informatyki. Program wykorzystuje kilka baz danych online do rozwiązywania krzyżówek i ma 95% wskaźnik sukcesu, na podstawie kilku testów. Na przykład, Proverb wypełni średnio dziewięćdziesiąt pięć procent słów. Wskaźnik ten jest wyższy niż w przypadku innych solverów krzyżówek, które średnio wynoszą około 80% i 95%.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane