Jak zrobić książeczkę z papieru

Jeśli chcesz stworzyć papierową książeczkę, musisz najpierw zrobić zagięcie na długich krawędziach papieru. Dzięki temu książka będzie miała trzy części zamiast dwóch. Możesz zrobić własne zagięcia, składając papier w stylu hamburgera lub hotdoga. Tnij na zagięciu, zaczynając od złożonej krawędzi, pozostawiając około cala papieru na zagięciu. Gdy skończysz robić zagięcie, włóż pozostałe strony w złożone „skrzydła” pierwszego papieru. Następnie zabezpiecz strony za pomocą sznurka lub zszywek.

Liczba stron określi ilość potrzebnego papieru. Książka o objętości od dwunastu do dwudziestu czterech stron wymaga zwykle od sześciu do dwunastu arkuszy papieru. Rodzaj papieru, którego używasz, również wpłynie na liczbę stron. Można na przykład użyć papieru zeszytowego z liniami, który będzie miał pionowe linie. Można też zrobić własną książeczkę, używając jednego arkusza specjalnego papieru na okładkę. Zaleca się jednak, aby przed bigowaniem wyrównać krawędzie każdej strony.

Kolejnym krokiem w tworzeniu broszury jest złożenie papieru. Aby to zrobić, potrzebujesz standardowego arkusza papieru o wymiarach 8-1/2 na 11 cali. Następnie złóż papier na pół, jak hot-doga. W ten sposób otrzymasz broszurę, której pierwsza i ostatnia strona jest skierowana w lewo, a ostatnia w prawo. Kiedy książeczka jest gotowa, okaże się, że druga i trzecia strona są odpowiednio z przodu i z tyłu.

Możesz teraz dodać okładkę do gotowej książeczki. Zacznij od złożenia kawałka okładki i przyklejenia lepkiej strony z jednej strony. Złóż okładkę na drugim kawałku. Chcesz, aby tylna okładka zachodziła na pierwszą wewnętrzną stronę, a następnie złóż nad nią pozostałe części książki. Po zakończeniu powinieneś mieć solidną książeczkę. Pamiętaj, aby oznaczyć swoje strony jako takie.

Jeśli nie jesteś pewien, jaki rozmiar kurtki książki zrobić, można kupić jeden online. Możesz też znaleźć szablony book jacket i zrobić własne okładki. Okładka ma tylko kilka centymetrów szerokości, ale to świetny sposób na zaprezentowanie swojej pracy. A jeśli nie jesteś pewien, jaki rozmiar okładki książki zrobić, można również pobrać darmowe szablony broszur online. Możesz zrobić własne broszury i okładki książek w krótkim czasie.

Możesz również zrobić okładkę książki z toreb papierowych. Jest to łatwe do wykonania i oferuje świetny sposób na dekorację książek. Jest to również przyjazne dla środowiska rzemiosło, i jest idealne do zabezpieczenia twoich podręczników szkolnych. Wreszcie, można użyć toreb papierowych do owinięcia i przebrania swoich podręczników szkolnych, co jest doskonałym sposobem na ratowanie środowiska. Tak więc, następnym razem, gdy będziesz szukał pięknej papierowej okładki do książki, idź na to!


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane