Jak zrobić łóżko z płyty meblowej

Pierwszym krokiem w robieniu łóżka z płyty meblowej jest zrobienie ramy. Aby to zrobić, będziesz potrzebował dwóch kawałków płyty meblowej, jednego na część zewnętrzną i jednego na część wewnętrzną. Zewnętrzny kawałek będzie stanowił sam stelaż. Po jej wykonaniu, do środka można włożyć materac. Podstawa wykonana jest z dwóch płyt 57″ x 2×12. Dwa inne kawałki są używane jako wsporniki podstawy. Przymocuj je za pomocą wkrętów i rozmieść je równomiernie, aby nie zachodziły na siebie. Gdy podstawa jest kompletna, możesz ją rozłożyć i wykorzystać do późniejszej budowy.

Dla szyn łóżka, możesz użyć piły kątowej lub taśmowej, aby odciąć trzy cale na jeden i pół cala materiału. To da ci nacięcie, które będzie pasować wokół dolnej części poręczy łóżka. Wewnętrzna strona ramy będzie ukryta, więc nie będzie widać wewnętrznych stron. Możesz użyć kleju i gwoździ, aby dołączyć szyny, jeśli chcesz.

Inne dobre łóżko DIY Murphy jest tworzone przez norweskiego blogera Calvina Grossa. Instrukcje dostarczone przez Rockler również zawierają wideo, które demonstruje jak zbudować łóżko Murphy. Murphy łóżko używa dwa PAX szafy ramy i LUROY listwowe łóżkowe podstawy. Można je kupić w większości sklepów z artykułami gospodarstwa domowego i postępować zgodnie z ich instrukcjami. Alternatywnie, możesz również użyć resztek części z systemu przechowywania IKEA Ivar, aby stworzyć łóżko, które ma wbudowane półki.

Następnie, musisz wyciąć środkowe wsporniki szyny nośnej i włożyć je do środka krótkich kawałków szyny łóżka. Gdy już to zrobisz, wytnij wcięcie w środku wsporników, najlepiej kilka cali szerokości i dwa i pół cala głębokości. Zamocuj środkową belkę nośną, której wysokość powinna znajdować się tuż nad wycięciem. To utrzyma szynę w miejscu i pomoże jej równomiernie podeprzeć materac.

Ułóż panel płyty czołowej na pierwszych 2x4s. Upewnij się, że przednia strona panelu jest skierowana w dół. Umieść nogi równo z panelem płyty głównej. Przymocuj nogi do desek ramy za pomocą pary 2,5″ śrub z otworami kieszeniowymi. Następnie przymocuj panel wezgłowia do desek ramy za pomocą kleju do drewna. Możesz wykonać ten krok w każdej chwili, gdy będziesz musiał wymienić materac. Po zakończeniu możesz odnowić deskę czołową innym kolorem lub bejcą.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane