Jak zrobić regał z kątów

Istnieją dwa podstawowe sposoby wykonania regału: skosy i cięcia pod kątem. Potrzebna będzie piła stołowa z kątem co najmniej 30 stopni i blokada, aby zapobiec błędom w pomiarach. Aby wykonać skosy, należy odciąć koniec deski, a następnie odwrócić ją, aby wyciąć drugi skos. Długość półki określi kąt górnej i dolnej części obudowy.

Jeśli chcesz ubrać swoją półkę, możesz dodać do niej listwy. Aby wyciąć listwy na półkę, zacznij od zmierzenia długości desek, która powinna wynosić około 29 1/2 cala. Będziesz potrzebował około czternastu i pół stopy listwy, aby ukończyć półki. Wybierz drewniane listwy nad plastikowymi listwami, ponieważ można je zabarwić. Drewno wzmocni ziarno drewna.

Umieść półki i pinrails w pożądanych miejscach. Będziesz musiał zmierzyć długość otworu. Zaznacz ją za pomocą ołówka. Wytnij materiał o pół cala dłuższy niż najdłuższa linia. Po dokonaniu pomiaru, przesuń półkę z powrotem w kierunku ściany. W ten sposób oprze się ona na lewej szynie i usiądzie wysoko na prawej szynie. Poprowadź metalowe ramię rysika wzdłuż ściany. Przymocuj ołówek do końca metalowego ramienia i odrysuj linię rysika, aby zaznaczyć przednią i tylną krawędź półki.

Kolejnym krokiem w budowie regału jest zainstalowanie pionowych słupków. Zacznij od przytrzymania jednego słupka przy boku regału i dopasowania go za pomocą łącznika biskwitowego. Następnie przyklejamy pale do dwóch powierzchni i dobijamy je gumowym młotkiem. Następnie mocujemy poziome fartuchy z mahoniu. Są one niezbędne, aby nadać półkom linię cienia i zapobiec ich uginaniu się.

Po zbudowaniu ramy przymocuj ramę czołową. Klej lub śruby powinny zabezpieczyć ramę czołową. Jeśli regał wykonany jest z mahoniu, możesz użyć osadzacza gwoździ, aby przymocować drewnianą ramę czołową. Sklejka z forniru brzozowego jest idealna do regałów na książki, ponieważ nie kosztuje dużo. Możesz również użyć sklejki z forniru brzozowego, która jest niezwykle przystępna i może kosztować tak mało jak 45 USD za arkusz 4×8-ft.

Przy konstruowaniu regału na książki upewnij się, że wybrałeś odpowiedni rodzaj sklejki. Rodzaj sklejki używasz będzie określić cenę, wagę i trwałość końcowego kawałka. Sklejka sosnowa jest tania, lekka opcja, ale jest podatna na rozszczepianie, sęki i wgniecenia. Dla początkujących, to najlepiej trzymać się sklejki sosnowej. Można również użyć kombinacji sklejki sosnowej i brzozowej.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane