Czy można samemu odebrać mieszkanie od dewelopera?

Każda osoba, która wybrała mieszkanie od dewelopera, musi przygotować się na moment jego odbioru. Dokonanie zakupu mieszkania to ważny moment w życiu każdego człowieka i powinien być on przemyślany i dobrze przeprowadzony. Kupując mieszkanie, należy również pamiętać o tym, że nastąpi moment odbioru mieszkania od dewelopera.

Jak przygotować się do odbioru mieszkania od dewelopera?

Aby dokonać pomyślnego odbioru mieszkania od dewelopera, należy wykonać kilka kroków wcześniej. Przede wszystkim, warto przygotować standard wykończenia mieszkania i prospekt informacyjny. Po zgromadzeniu niezbędnych dokumentów należy zaplanować wizytę w mieszkaniu, w celu przeprowadzenia odbioru mieszkania. Na miejscu, należy dokładnie obejrzeć mieszkanie i upewnić się, czy wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z harmonogramem. Podczas odbioru, należy szczegółowo zbadać wszystkie pomieszczenia mieszkalne, w tym łazienki i kuchnie, aby upewnić się, że wszystkie instalacje są działające i praca została wykonana zgodnie z planem. Należy również poinformować dewelopera o wszystkich usterkach, jakie zostaną wykryte.

Odbiór techniczny mieszkania samemu czy z fachowcem?

Decyzja o tym, czy samemu przeprowadzić odbiór techniczny mieszkania, czy wynająć fachowca w tym celu, należy do osoby odbierającej mieszkanie. Odbiór techniczny ma na celu sprawdzenie, czy mieszkanie jest wykonane zgodnie z projektem, ustalonym z deweloperem. Przy dokonaniu samodzielnego odbioru technicznego, jak i z fachowcem konieczne jest dokładne zapoznanie się ze stanem technicznym mieszkania. Ważne jest, abyśmy starannie dokonali odbioru i akceptacji stanu mieszkania w obecności przedstawiciela dewelopera. Jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w odbiorze technicznym, najlepiej będzie skorzystać z usług fachowca, który zaopiniuje stan mieszkania. Fachowiec posiada wiedzę i umiejętności niezbędne do dokonania rzetelnego odbioru technicznego, a co za tym idzie, jego zlecenie zapewni pełną świadomość, czy mieszkanie jest odpowiednio wykończone i nie zawiera wad i usterek.

Co trzeba zrobić po odbiorze mieszkania od dewelopera?

Po odbiorze technicznym mieszkania, deweloper ma 14 dni od podpisania umowy, na ustosunkowanie się do wykrytych wad i usterek oraz 30 dni na ich usunięcie. Po usunięciu wszelkich nieprawidłowości kolejnym etapem jest sporządzenie umowy przenoszącej własność w formie aktu notarialnego oraz odbiór kluczy przez nowego właściciela.

Odbiory mieszkań Wrocław


Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane