Jak zrobić nalewkę z czosnku niedźwiedziego

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym zielarzem, czy doświadczonym weteranem, istnieją pewne podstawowe kroki, które możesz podjąć, aby stworzyć własną nalewkę z czosnku niedźwiedziego. Czosnek niedźwiedzi jest potężnym ziołem o właściwościach leczniczych. Wspomaga organizm w oczyszczaniu z toksyn i łagodzi dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Zioło to jest również zdrowe dla serca, poprawiając krążenie i zmniejszając ryzyko wystąpienia arytmii serca. Składa się ze złożonej mieszanki naturalnych substancji, w tym związków siarkowych i fenoli.

Jest to szeroko uprawiana roślina o wielu zastosowaniach zarówno w żywności, jak i medycynie. Jest uprawiana poza swoimi rodzimymi siedliskami i jest popularnym zamiennikiem czosnku. Podczas gdy roślina ta jest głównie stosowana w nalewkach i kapsułkach, ma pewne wartości lecznicze w ziołolecznictwie. Właściwości lecznicze czosnku niedźwiedziego są dobrze udokumentowane. Ten artykuł ma na celu edukację konsumentów na temat zastosowań i korzyści zioła.

W czasach starożytnych wartość lecznicza czosnku niedźwiedziego była tak wysoka, że była karana w ramach staroirlandzkich praw Brehon. Skłusowanie rośliny czosnku niedźwiedziego skutkowało przepadkiem dwóch i pół mlecznych krów. Obecnie czosnek niedźwiedzi jest powszechnie spożywany w Europie, a nawet został wprowadzony do obrotu handlowego w postaci sera i sosu. Jeśli chcesz zrobić własną nalewkę z czosnku niedźwiedziego, wykonaj następujące proste kroki.

Po przygotowaniu roślin, po prostu namocz je w alkoholu i dokładnie wymieszaj. Pozwól jej macerować w alkoholu przez trzy tygodnie. Gdy roślina całkowicie zmięknie, będzie miała wyraźny wpływ na Twój organizm. Ma on właściwości przeciwgrzybiczne. Dziki czosnek może również pomóc w wysypkach skórnych, wysokim ciśnieniu krwi i migrenach. Jest również stosowany w leczeniu bólu stawów, wysypek skórnych i utraty wagi. Wreszcie wino z czosnku niedźwiedziego jest doskonałym środkiem leczniczym dla osób starszych.

Nalewka z dzikiego czosnku jest również znana jako czosnek niedźwiedzi. Ten lek zawiera te same korzyści, co czosnek uprawny, ale jest słodszy i łatwiejszy do strawienia. Zawiera również przeciwutleniacze i wzmacnia układ odpornościowy, a także odtruwa nerki. Można go zrobić w kapsułce i jest to jeden z najprostszych sposobów na jego spożycie. Osoby, które nie są fanami smaku, mogą również przyjmować kapsułki.

Liście dzikiego czosnku powinny być dobrze opłukane i drobno posiekane. Następnie należy je umieścić w czystym szklanym słoiku. Do liści należy dodać kilka kropel wódki. Słoik należy umieścić w ciepłym, słonecznym miejscu na piętnaście dni. Ciepło wyciągnie z liści składniki odżywcze. Powstały płyn należy przechowywać w ciemnym miejscu. Następnie należy rozcieńczyć go w pół szklanki wody.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane