Jak zrobić odblaski dla rowerzystów

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak zrobić odblask rowerowy? Jest kilka różnych sposobów na zrobienie go. Jednak na potrzeby tego artykułu skupimy się na przednim odblasku. Ten element pasuje do kierownicy lub wspornika roweru. Tylny odblask umieszcza się zazwyczaj na wsporniku roweru, poniżej siodełka. Nie musi być wysoki.

Pierwszy, będziesz musiał wziąć swój istniejący reflektor rowerowy. Będzie to wymagało pewnych narzędzi, takich jak nóż x-acto lub żyletka. Gdy już to zrobisz, możesz zacząć wiercić. Możesz również użyć taśmy odblaskowej, aby twój reflektor był bardziej widoczny. Kiedy już to zrobisz, jesteś gotowy do pracy. Upewnij się tylko, że postępujesz zgodnie z instrukcjami producenta. Jeśli nie jesteś pewien, co zrobić, oto kilka wskazówek:

Odblask rowerowy będzie działał tylko wtedy, gdy będzie oświetlony światłem z widza. Ponieważ większość kierowców używa w nocy reflektorów, w takich warunkach odblask nie spełni dobrze swojego zadania. Może się też zdarzyć, że z powodu kąta nachylenia źródła światła nie będziesz widział odbitego światła lub znajdziesz się poza wąską wiązką odbitego światła. Jeśli tak się stanie, mądrze jest rozważyć dodanie innego rodzaju światła do roweru.

Jeśli chodzi o wybór kąta wejścia odbłyśnika, będziesz chciał się upewnić, że jest on bliski prostopadłemu. Jeśli jest to w granicach 10 stopni, Twój reflektor będzie niezwykle jasny. Jednak w miarę oddalania się od prostopadłościanu kąt ten będzie tracił na jasności. Jest to powód, dla którego Consumer Product Safety Commission, w 1976 roku, nakazała ulepszenie odblasków rowerowych.

Chociaż rowerzyści mają wiele korzyści związanych z bezpieczeństwem, nadal istnieją pewne zagrożenia związane z noszeniem odzieży odblaskowej lub reflektorów. Wzorce wiązki światła pojazdów nie są takie same jak u rowerzystów. Różnica między ich wzorami oświetlenia reflektorów jest tak mała, że rowerzysta może zderzyć się z innym pojazdem i zostać potrącony przez samochód. Aby uniknąć tego problemu, powinieneś używać odblasków przeznaczonych dla motocykli.

Dobry odblask rowerowy może pomóc Ci pozostać widocznym w wielu różnych sytuacjach. Odblaskowy pasek na kostkę to skuteczne narzędzie do zwrócenia uwagi kierowców. Taśma odblaskowa na tylnej części roweru pomoże Ci się zatrzymać, gdy trafisz na samochód ze światłem tylnym. Odblaski dla rowerzystów powinny być zawsze używane w połączeniu ze światłami rowerowymi. W ten sposób możesz ich użyć, gdy oświetlenie roweru jest niewystarczające.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane