Jak zrobić propolis z kitu pszczelego

Jak zrobić propolis z kitu pszczelego

Do zrobienia nalewki propolisowej potrzebny jest etanol, zwany też alkoholem zbożowym, czystym alkoholem lub alkoholem etylowym C2H6O. Wybrany przez Ciebie alkohol powinien mieć co najmniej 130 proof. Kiedy już zbierzesz propolis, będziesz musiał go zmielić, aby ułatwić jego rozpuszczenie w alkoholu. Jeśli nie zmielisz go, możesz po prostu przenieść kawałki do końcowego pojemnika do przechowywania.

Pszczoły używają propolisu do wielu różnych celów, w tym do wypełniania otworów, naprawiania pęknięć i uszczelniania obcych organizmów. Ma on również właściwości antybakteryjne i jest świetnym sposobem na odgrodzenie ula od niepożądanych stworzeń. Pszczoły używają go również do balsamowania swoich zmarłych.

Proces wytwarzania propolisu jest prosty, ale wymaga starannego przygotowania. Po pierwsze, musisz dokładnie oczyścić propolis. Następnie możesz użyć ręcznego młynka lub moździerza i tłuczka, aby zmielić go na proszek. Młynek ręczny to dobry wybór, ponieważ nie nagrzeje się tak szybko jak elektryczny.

Propolis jest lepki, gdy jest ciepły, ale twardnieje, gdy jest zimny. Możesz go używać jako warstwy ochronnej dla swoich uli, a także będzie chronił Twój dom. Jeśli używasz go do celów kosmetycznych, możesz kupić dostępny na rynku produkt propolisowy lub zrobić własny, wykonując kroki zawarte w tym artykule.

Innym popularnym zastosowaniem propolisu jest płyn do płukania ust. Właściwości antybakteryjne substancji mogą sprawić, że będzie to świetny płyn do płukania ust zapobiegający nieświeżemu oddechowi. Propolis jest zwykle przyjmowany rano przed śniadaniem, ale można go również stosować w ustach przed snem. Jeśli przyjmujesz propolis w celach leczniczych, prawdopodobnie będziesz musiał przyjmować kilka łyżeczek lub więcej każdego dnia. Zauważenie różnicy może jednak zająć do dwóch tygodni.

Związek, który tworzy propolis, jest złożoną mieszanką elementów pochodzących z roślin i uwalnianych przez pszczoły. Jego skład różni się w zależności od drzewa, z którego pochodzi, ale generalnie jest to około czterdziestu procent żywicy i trzydziestu procent wosków. Resztę stanowi pyłek kwiatowy i różne związki organiczne. Udowodniono, że Propolis ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwwirusowe. Może również pomóc zwiększyć wzrost nowych komórek.

Propolis ma długą historię stosowania. Starożytni Egipcjanie i Inkowie używali go do leczenia gorączki. W starożytnej Grecji był używany do leczenia różnych schorzeń, w tym gruźlicy, stanów zapalnych skóry i innych. Starożytni Egipcjanie używali go nawet jako kalafonii do instrumentów strunowych.

Propolis jest stosowany w leczeniu różnych dolegliwości, w tym chorób płucnych, autoimmunologicznych i zwyrodnieniowych. Jest również środkiem przeciwbakteryjnym i może być stosowany w różnych zabiegach chirurgicznych. Propolis zawiera szeroką gamę mikrobów. Jest to naturalny, niedrogi i bardzo skuteczny sposób zapobiegania infekcjom.

Propolis jest naturalnym produktem, który pszczoły wytwarzają w swoich ulach. Może być używany do produkcji pasty do zębów lub do uszczelniania pęknięć w ulu. Używany jest również do wzmacniania plastrów miodu. Do zalet propolisowej pasty do zębów należy zaliczyć to, że jest ona całkowicie bezpieczna dla dzieci.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane