Jak zrobić ławkę z pnia drzewa

Z pnia drzewa można zrobić wspaniałą ławkę. Najpierw potnij pień drzewa na części o równej długości. Długość określi, jak wysoka będzie Twoja ławka, zwykle około 18 cali. Jeśli twoja ziemia jest nierówna, wytnij nogi nieco dłużej, aby to zrekompensować. Zmierz długość od środkowego punktu wewnętrznej deski sedesowej do długiego punktu zewnętrznej deski sedesowej. Następnie odejmij 3 cale od tego pomiaru, aby umożliwić odsłonięcie nogi. Następnie potnij podłużnice na dwanaście równych długości i zrób 30-stopniowy frez na każdym przednim końcu.

Wykończona ławka będzie wyglądać jak zrobiona na zamówienie dla Twojego domu. Ławka jest wygodna i może być ustawiona w dowolnym miejscu w domu lub na zewnątrz. Ławka z drewna będzie pięknym dodatkiem do Twojego domu, a Twoja rodzina będzie go kochać. Jeśli chcesz mieć dekoracyjną ławkę, możesz wybrać naturalne wykończenie lub użyć plamy. Upewnij się, że używasz dobrej jakości bejcy i uszczelniacza.

Należy zainstalować siedzisko i tylne deski. Wywierć kilka otworów i przymocuj je do nóg podporowych na pierwszej połowie ławki. Jeśli używasz kleju, to możesz dodać więcej warstw zewnętrznego poliuretanu do nóg. Prawie skończyłeś! Teraz możesz przymocować ostatnią stronę ławki. Nie będzie idealnie, ale w krótkim czasie będziesz miał wspaniałą ławkę!

Gdy nogi ławki są już na miejscu, ułóż deski do siedzenia tak, by pasowały do nóg. Pamiętaj, by zostawić trochę dodatkowego miejsca między nogami a deską sedesową. Następnie ustaw deski sedesowe na ławce tak, aby przednia krawędź ławki wystawała poza zespół nóg. Deski sedesowe są teraz przymocowane do sekcji oparcia. Cały proces powinien zająć około dwóch godzin. Ten krok jest kluczowy dla zapewnienia, że twoja ławka jest równa i wygodna.

Teraz, gdy wiesz, jak zmierzyć pień drzewa, nadszedł czas, aby określić szerokość i długość ławki. Większość pni jest owalna, ale jeśli Twoje drzewo rośnie szybko, może być konieczne dodanie dwóch lub trzech cali do jego średnicy. Aby zmierzyć średnicę, użyj metalowej taśmy mierniczej lub miarki krawieckiej. Następnie podziel obwód przez pi, a będziesz miał średnicę.

Inną opcją budowania ławki z pnia drzewa jest wyrzeźbienie ławki z dużej kłody. Choć może się to wydawać skomplikowane, jeśli chcesz mieć bardziej złożoną ławkę, możesz użyć piły łańcuchowej do wycięcia kłody w kształt ławki. Ta metoda pozwoli Ci zaoszczędzić wiele czasu i zapewni, że Twoja ławka będzie wyjątkowa i piękna. I w ten sposób możesz ją również podarować jako prezent.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane