Jak zrobić ławkę z oparciem

Jeśli jesteś zainteresowany budową ławki z oparciem, powinieneś rozważyć zbudowanie jej z tarcicy 2×4. Możesz użyć wyrzynarki, aby wyciąć dwa kawałki potrzebne na oparcie i siedzisko. Następnie użyj piły ukośnej, aby wykonać cięcie pod kątem na spodzie oparcia. Na koniec możesz przymocować deski oparcia i siedziska za pomocą dwóch wkrętów do drewna o średnicy 1/2 cala.

Możesz zainstalować ławkę z oparciem na pochyłej powierzchni za pomocą wieszaków francuskich. Są one łatwe do zainstalowania i dostarczane z mini poziomicą. Po zainstalowaniu, umieścić jeden w każdym stadninie ściany i jeden na oparcie. Warga francuskich wieszaków musi pasować do oparcia. Gdy to się stanie, można zainstalować pozostałe części.

Po tym jak nogi są bezpiecznie przymocowane, przymocuj tarcicę 2×4, która będzie tworzyć siedzenie i oparcie. Upewnij się, że nogi są kwadratowe, a podpory oparcia są wyśrodkowane nad nogami. Należy umieścić śruby lag przez wsparcie oparcia, aby zapobiec chwieniu się. Na koniec przykręć deski oparcia do desek siedziska, pozostawiając między nimi 1/2-calową przestrzeń.

Aby zbudować ławkę z oparciem, potrzebujesz dwóch kawałków drewna, które są mniej więcej tej samej szerokości i długości. Możesz również użyć kłody i zrobić rustykalną ławkę z podłokietnikami. Po zbudowaniu ławki z oparciem, upewnij się, że przymocowałeś deski siedziska i podłokietników tak, że będą równe. Po tym, możesz skleić lub przykręcić nogi.

Jeśli jesteś zainteresowany budową ławki z oparciem, powinieneś spojrzeć na kilka różnych projektów, aby zacząć. Na przykład, jedna ławka MyRepurposedLife wykonana wykorzystuje podwójną deskę czołową łóżka i deskę nożną dla oparcia i szufladę komody dla siedzenia. Ławka została pomalowana przy użyciu szuflad i wykończona piankową poduszką pokrytą tkaniną. Możesz wtedy zrobić to jako komfotowe rekolekcje na ganku.

Po określeniu wymiarów, powinieneś przystąpić do budowy nóg. Zacznij od budowania przednich nóg w kształcie litery L. Przednia deska powinna zachodzić na węższą deskę boczną. Możesz zrobić to samo dla tylnych nóg. Boki powinny zachodzić na siebie i być ustawione pod kątem do przodu. Przymocuj dwie długie deski do wewnętrznej strony przednich i tylnych nóg. Następnie przymocuj dwie kolejne długie deski wewnątrz tylnych nóg. Trzeci kawałek powinien być umieszczony w środku dwóch innych kawałków.

Możesz znaleźć darmowe plany ławek na stronie How To Specialist. Wymiary tej ławki to szesnaście cali od ziemi i 36 cali w poprzek. Oparcie ma wysokość 23 cale. Co do reszty, kroki do zbudowania są dość łatwe. Kilka planów również zawiera rzeczywiste zdjęcia ławki w toku. Dla pełnej instrukcji krok po kroku, odwiedź MyOutdoorPlans.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane