Jak zrobić skarbonkę z butelek

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić skarbonkę z butelki, dobra wiadomość jest taka, że istnieje wiele sposobów na wykonanie tego prostego, ale eleganckiego pojemnika na pieniądze. Oto kilka sposobów na zrobienie go samodzielnie:

Po pierwsze, będziesz potrzebował plastikowej butelki, która ma otwór na monety. Możesz użyć nożyc do cięcia pudełek, aby zrobić szczelinę o długości około cala. Alternatywnie, możesz kupić wstępnie wyciętą pokrywę w lokalnym sklepie rzemieślniczym i wyciąć w niej szczelinę na monety. Jeśli nie jesteś pewny swoich umiejętności rzemieślniczych, zawsze możesz kupić wstępnie wyciętą pokrywkę w sklepie. Po przyklejeniu pokrywki do butelek, możesz następnie przykleić pozostałe pokrywki do podstawy butelki, aby stworzyć nogi.

Następnie narysuj uszy i oczy w kolorze różowym lub białym. Przyklej je na pokrywce od butelki. Oczy i nos można wykonać z farby ptysiowej i drewnianych kulek. Nos można zrobić z pipe cleanerów, albo narysować go na zakrętce butelki. Zrób ogon z dowolnego materiału, który lubisz, lub użyj innych materiałów, które masz pod ręką. Możliwości są nieograniczone! Jeśli szukasz uroczego i użytecznego pudełka na pieniądze, ten łatwy do wykonania projekt jest idealny dla Ciebie.

Możesz nawet zrobić bank monet żółwia z plastikowej butelki dla swoich dzieci, który będzie służył jako zabawny sposób, aby zachęcić je do oszczędzania swoich zmian. A co najlepsze? Możesz nawet zrobić butelkową skarbonkę dla dzieci, aby przekazać ją na szczytny cel! Możesz też kupić gotową skarbonkę w sklepie Krokotak lub Lovely Greens, albo zrobić ją samodzielnie. Ale dla tych, którzy nie są poręczni z igłą i nitką, istnieje wiele projektów DIY, które są przyjazne dla dzieci. Bank monet w kształcie żółwia będzie świetną zachętą dla Twojego malucha do oszczędzania i oddawania na szczytny cel.

Aby stworzyć skarbonkę w kształcie świnki, możesz użyć różowego papieru rzemieślniczego. Wytnij z niego prostokąt. Następnie, używając markera, narysuj nozdrza na pokrywie butelki. Po wykonaniu skarbonki, możesz ją pokazać rodzinie i znajomym! A jeśli nie masz ochoty na samodzielne wykonanie świnki, możesz kupić taką, która ma urocze detale. Możesz zrobić więcej niż jedną, aby zrobić tyle, ile chcesz.

Najlepszą częścią robienia skarbonki z butelek jest to, że możesz jednocześnie poddać recyklingowi plastikową skarbonkę! Po recyklingu butelki możesz dodać oczy, nogi, uszy, nos i stopy, aby uczynić go uroczą małą świnką. Nie tylko jest to zabawne, ale także pomaga uczyć dzieci wartości pieniędzy i ich oszczędzania. Może być trudno skłonić dziecko do wyrobienia w sobie tego nawyku, ale skarbonka z butelki może w tym pomóc!


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane