Jak zrobić sweter dla dziecka

Dzierganie sweterka dla dziecka to świetny projekt dla początkującego dziewiarza. Podczas gdy elementy swetra mogą być wykonane specjalnymi ściegami, możesz zacząć od zrobienia podstawowego swetra dla dziecka. Specjalnym ściegiem, którego możesz chcieć użyć jest supełek, który robi się poprzez dwukrotne zapętlenie włóczki wokół palców i przeciągnięcie ogonka. Liczy się on jako pierwszy ścieg obrzucony. Sweterek dla dziecka można zrobić w zaledwie kilka godzin!

Po wydzierganiu przednich części, dodaj mankiety i przytnij końce. Możesz dodać wstążkę, aby zrobić kokardę. Możesz również podarować sweterek noworodkowi. Później sweterek można nosić lub podarować jako prezent. Jeśli robisz go dla dziecka, upewnij się, że jest on zatwierdzony przez rodziców. Dobra dzianina będzie łatwa do zakładania i zdejmowania. Powinna mieć szeroką szyję, poppersy w kroku i długie mankiety.

Wybierz wzór, który nie będzie gryziony lub podarty. Dzieci poznają świat swoimi ustami i każdy przedmiot, który noszą, będzie prawdopodobnie gryziony lub żuty! Wybierz wzór, który ma ścisły materiał i unikaj Fair Isle, koronek lub dziur. Jeśli jesteś powolny, zdecyduj się na podstawowy sweter z akrylowego ściegu do pończoch. Możesz również wydziergać ściereczkę do prania, która może nie wygląda zbyt elegancko, ale przyda się w pierwszych dniach.

Jeśli nie masz pewności co do dziergania sweterka dla dziecka, możesz sprawdzić dwa darmowe wzory. Watermelon Baby autorstwa Stitchylinda Designs to świetny przykład letniego sweterka. Wzór ten jest dziergany od góry do dołu przy użyciu formowania okrągłego-jokowego. Nasiona są stworzone przy użyciu prostych oczek, a sweter jest zakończony ściegiem Stockinette i Garter. The Little Coffee Bean autorstwa Elizabeth Smith to kolejny łatwy wzór na sweter, od którego warto zacząć. Jest dziergany od góry do dołu przy użyciu włóczki o najgorszej gramaturze.

Teraz nadszedł czas, aby stworzyć rękaw i przedni panel. Przedni panel powinien pasować do tylnego panelu. Możesz wtedy dołączyć wstążkę lub szydełkować wzdłuż dolnej krawędzi, aby zabezpieczyć przód i boki. Rękaw powinien być na tyle długi, aby zakrywał nadgarstek dziecka. Należy również pamiętać o przyszyciu dolnej krawędzi rękawa. Jeśli robisz sweterek dla własnego dziecka, powinieneś być w stanie znaleźć darmowy wzór na sweterek dla dziecka online.

Dzieranie sweterka dla dziecka nie jest trudne. W sieci jest mnóstwo darmowych wzorów na dzianiny. Możesz wybierać spośród klasycznych kardiganów zapinanych na guziki do modnych swetrów w bloku kolorów. Są to świetne projekty dla początkujących dziewiarzy i stanowią wspaniałe prezenty dla nowych rodziców. Dobry sweterek dla dziecka ogrzeje szyję i twarz Twojego malucha o każdej porze roku. Zrób więc sweterek dla dziecka, który będzie mu służył przez całe życie!


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane