Jak zrobić chustę Band-Aid

W tym artykule pokażę Ci jak zrobić chustę Band-Aide. Jeśli masz małe skaleczenie na ramieniu, możesz złożyć szalik w trójkąt i zawiesić go na klatce piersiowej. Ostrożnie umieść ranne ramię nad trójkątem, który powinien spotkać się na twoim ramieniu. Chcesz przykryć ramię na całej jego długości, aby klej nie ocierał się o skórę. W razie potrzeby umieść czystą gazę między materiałem opatrunkowym a raną.

Aby wykonać temblak, będziesz potrzebować bandaża w kształcie trójkąta. Możesz je znaleźć w apteczce pierwszej pomocy. Zacznij od ułożenia ramienia w poprzek trójkąta i zawiąż najdalsze końce razem na szyi. Następnie umieść ramię nad bandażem, tak aby nadgarstek znajdował się wyżej niż serce. Po zakończeniu, zawiąż trójkąt w kwadratowy węzeł wokół ramienia.

Istnieje kilka rodzajów chust. Istnieją dwa główne rodzaje chust. Pierwszym z nich jest chusta dolnego ramienia, która jest dla urazów ramienia, nadgarstka, dłoni lub palców. Aby zrobić chustę rafową, wystarczy umieścić dolną połowę bandaża na ramieniu i zawiązać go węzłem rafowym. Pod węzłem rafowym można umieścić podkładkę. Gdy już prawidłowo zawiążesz bandaż, upewnij się, że ramię ma wystarczające krążenie, aby się zagoić.

Choć improwizowane chusty są lepsze niż nic, nie są substytutem prawdziwej chusty. Zawsze uzyskać pomoc medyczną, jeśli twoje ramię jest zwichnięte lub złamane. Chociaż może to być możliwe, aby zrobić własne proce ramię, to najlepiej skonsultować się z lekarzem pierwszy. Jeśli nie masz lekarza na zawołanie, poproś przyjaciela lub członka rodziny o pomoc w zrobieniu go dla Ciebie.

Jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy na chustę Band-Aid, możesz zrobić ją ze starego prześcieradła lub poszewki na poduszkę. Łatwo jest pociąć starą poszewkę na poduszkę lub prześcieradło na kwadrat. Jeśli nie jesteś pewien, jak długa ma być Twoja chusta, to lepiej nie przesadzaj. Następnie możesz zawiązać węzeł za głową, aby było ciaśniej.

Możesz zrobić trójkątny bandaż z dowolnego mocnego materiału, ale musisz mieć pewność, że wybierzesz tkaninę z lekką rozciągliwością. Trójkątny bandaż powinien być nieco większy niż standardowa bandanna. Dobra długość powinna wynosić około 40×40 cali. Przed użyciem bandaża należy wysterylizować go środkiem dezynfekującym. Trójkątny bandaż powinien być przechowywany w czystej, sterylnej plastikowej torbie razem z materiałami pierwszej pomocy, które są potrzebne do leczenia urazów.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane