Jak zrobić skan dokumentu na komputerze

Jak zrobić skan dokumentu na komputerze

Po wybraniu typu dokumentu, który chcesz zeskanować, możesz wybrać aplikację, która posłuży do zakończenia procesu. Wybrany program pomoże Ci stworzyć wysokiej jakości skany, zapisując je jako pliki PDF, PNG, JPG lub tiff. Po zakończeniu skanowania można otworzyć plik wynikowy, aby obejrzeć go później lub wysłać komuś.

Po wybraniu rodzaju skanu można dostosować jego ustawienia i wyświetlić podgląd zeskanowanego dokumentu. Wybierz odpowiednią rozdzielczość, typ pliku i kolor. W razie potrzeby dodaj do pliku znaczniki. Po zakończeniu konfiguracji ustawień, kliknij „Preview”, aby wyświetlić podgląd dokumentu przed wysłaniem go do oprogramowania.

Jeśli pracujesz z dokumentem niefotograficznym, najlepszym rozwiązaniem jest skanowanie w kolorze. Dostosowując tryb koloru, można usunąć niepożądane kolory i zwiększyć wyrazistość tekstu. Jeśli pracujesz z dziełami sztuki lub fotografiami, może być konieczne dostosowanie trybu koloru.

W zależności od urządzenia, do przechwytywania dokumentów można używać urządzeń inteligentnych. Niektóre z nich mają wbudowane aplikacje do skanowania, ale inne urządzenia wymagają osobnej aplikacji. Aby zeskanować dokument za pomocą urządzenia inteligentnego, musisz wyrównać aparat i dokument, a następnie dotknąć przycisku przechwytywania. Dokument zostanie wtedy zapisany jako obraz lub plik PDF. Możesz go następnie wysłać do odbiorcy lub przechować na swoim urządzeniu, aby móc go w przyszłości wykorzystać. Zawsze pamiętaj, aby podczas skanowania dokumentu używać bezpośredniego, jasnego światła, ponieważ wszelkie cienie sprawią, że części dokumentu będą nieczytelne.

Po zeskanowaniu dokumentu otwórz obraz w programie do edycji obrazów. Jeśli nie masz dostępu do skanera, możesz użyć aplikacji Aparat Windows, aby zrobić zdjęcie dokumentu. Chociaż wynik nie będzie tak wysoki jak w przypadku skanera, może to być świetne rozwiązanie, jeśli Twój skaner jest niedostępny lub nie działa prawidłowo.

W dzisiejszych czasach większość firm woli przechowywać swoje dokumenty w formie cyfrowej, co ułatwia zarządzanie nimi. Pliki cyfrowe pozwolą Ci łatwo je uporządkować i przechowywać w folderach według daty, co ułatwi ich późniejsze odnalezienie. Ponadto, kilku pracodawców może wymagać od swoich pracowników umiejętności skanowania. Oprócz wygody i zwiększonej przestrzeni do przechowywania, komputery posiadają zaawansowane funkcje bezpieczeństwa.

W zależności od systemu komputerowego, możesz skanować do komputera z systemem Windows lub Mac. Jeśli chcesz skanować do komputera Mac, musisz zainstalować niezbędny sterownik. Możesz również użyć narzędzia skanowania dla systemu Mac OS X. Aby zeskanować Maca, otwórz Findera i wybierz opcję „Przechwytywanie obrazu”. Następnie wybierz folder docelowy i format, a następnie kliknij przycisk Skanuj.

Jeśli korzystasz z urządzenia Apple iOS, możesz zeskanować dokument za pomocą aplikacji Notatki. Musisz jednak posiadać system iOS 7.4 lub nowszy oraz mieć konto iCloud ustawione jako podstawowe.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane