Jak zrobić stół bilardowy

Stół bilardowy ma kilka ważnych części. Fartuch i blat stołu są wykonane z drewna. W zależności od stylu, który chcesz, możesz użyć jednego lub obu. Materiał o grubości 3/4″ jest wystarczający. Poniższa ilustracja przedstawia sposób montażu blatu i fartucha. Zespół blat/ fartuch jest zakotwiczony do ramy obwodowej za pomocą ciężkich wkrętów do drewna, które powinny być wpuszczone pod okrągłe wkładki. Jeśli używasz gotowego drewna, możesz po prostu przymocować blat/apron do konstrukcji stołu.

Innym świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest zrobienie mini stołu bilardowego. Te stoły są świetne, jeśli przestrzeń jest problemem. Są one zazwyczaj tylko 22 x 44 cale, co jest mniejsze niż regularny stół bilardowy. Chociaż twórca tych planów nie przejść przez kroki krok po kroku, mini stół bilardowy nie jest trudne do wykonania. Tak długo, jak masz jakieś podstawowe umiejętności stolarskie, możesz łatwo złożyć jeden.

Po zbudowaniu nóg, przymocuj drewno do stołu za pomocą śrub lub kleju do drewna. Jeśli nie podoba Ci się wygląd kleju do drewna, możesz zamiast niego użyć gwoździ lub śrub. Jeśli chcesz uzyskać większe wsparcie, możesz zamocować panel boczny między nogami, aby nadać im większą wytrzymałość. Upewnij się, że szyny nie zakrywają otworów na śruby. Kiedy skończysz, możesz dodać rolety i poduszki.

Dodanie stojaka na piłki bilardowe to kolejny kluczowy krok. Stojak na piłki bilardowe składa się z drewnianych ram, które trzymają piłki. Tradycyjny 15-ball „trójkąt” rack ma wzór 1-2-3-4-5. Aby grać dziewięć piłkę, 8 piłka jest umieszczony w środku trzeciego rzędu, podczas gdy # 1 piłka jest umieszczony w wierzchołku trójkąta. Ten stojak jest często używany w turniejach.

Powierzchnia gry na stole bilardowym jest wykonana z łupka. Łupek jest naturalnie podzielone niebiesko-szary rock, który składa się z miki, chloryt i kwarcu. Łupek powstaje, gdy osad gliniasty, który jest bogaty w minerały, jest ściskany i suszony, aby utworzyć cienką warstwę. Dzięki tej unikalnej strukturze, łupek jest znacznie łatwiejszy do wykonania na płasko. Powierzchnia stołu jest następnie pokryta filcem, aby zmniejszyć wagę i zapewnić amortyzowaną powierzchnię do gry.

Po zakończeniu wszystkich pomiarów można rozpocząć malowanie stołu. Ładny ciemny kolor jest idealny do oznaczeń, ale jeśli nie chcesz używać farby, siatka jest najlepszą opcją. Jeśli chcesz dodać trochę polotu do swojego stołu, możesz zaokrąglić rogi za pomocą piły elektrycznej. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, możesz zatrudnić kogoś, kto wykona tę pracę za Ciebie.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane